Sobota, 31 lipca 2021. Imieniny Ignacego, Lodomiry, Romana

Podziel się:

Podziel się:

Noc Świętojańska w Suchaczu

Ze sporym opóźnieniem rozpoczęły się tegoroczne świętojanki w Suchaczu. Przez ponad godzinę w cieniu oczekiwano na "poprawę" pogody...

Noc Świętojańska nad Zalewem po raz pierwszy miała nieco inny niż dotychczas charakter. Może bardziej skromny, ale za to niezwykle radosny, przy upalnej i bezwietrznej pogodzie.
Wcześniejsza zapowiedź prostej formuły spotkania nie zraziła stałych bywalców imprez na plaży w Suchaczu. Najwięksi twardziele po raz kolejny pokazali jak się dobrze bawić nad Zalewem Wiślanym.
Było więc wszystko, co w ostatniej chwili zaplanowali organizatorzy. Dziewczęta tańczyły, śpiewały i prezentowały swoje kolorowe wianki. Przeciąganie liny i rzut gumofilcem to były dodatkowe konkurencje, w których uczestniczyły dzieci i dorośli. Puszczanie wianków i lampionów szczęścia wypełniały tę wyjątkową noc. Wszystko przy dużym ognisku, z dobrym jadłem, piciem i w doborowym towarzystwie.
Jednym słowem kto nie był, niech żałuje! Na osłodę tego co stracili nieobecni, pozostaje obejrzenie albumu ze zdjęciami.

Sylwester M. Jarkiewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Sylwester M. Jarkiewicz oraz opublikowany na portalu Dziennik Elbląski: Noc Świętojańska w Suchaczu
Oceń artykuł:

(0)