Sobota, 31 lipca 2021. Imieniny Ignacego, Lodomiry, Romana

Podziel się:

Podziel się:

Owsiak może być dumny z Suchacza

25. Finał WOŚP za nami! Sztab w Suchaczu zebrał ponad 16 kg pieniędzy, co po przeliczeniu dało kwotę 15.050,11 zł. Śmiało więc można uznać to za bardzo dobry wynik. Dedykowane specjalnie dla Suchacza przesłanie Jurka Owsiaka okazało się bardzo skuteczne. Otworzyło serca i ... portfele. Mała wieś nad Zalewem Wiślanym dowiodła tego!

Brawo suchaczanie, brawo goście, którzy nas odwiedzili i nie szczędzili grosza na szczytny cel, jakim jest WOŚP. To także zasługa organizatorów, sponsorów i partnerów. Wszystkim należą się słowa uznania i wielkiego szacunku. Największe jednak podziękowania należą się uczestnikom aukcji i loterii, bo to oni dali przecież największą kasę. - Jurek Owsiak może być z nas dumny! - mówią mieszkańcy.

25. Finał śmiało można uznać za udany. Miłą niespodzianką oraz dużym zaskoczeniem dla wszystkich zgromadzonych w świetlicy wiejskiej było nagranie video, film dedykowany specjalnie mieszkańcom Sołectwa Suchacz. (zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=20FRDjohmuo)

Tegoroczna oprawa artystyczna była różnorodna. Występy dzieci z NSPiOP w Suchaczu i SP w Łęczu dominowały, ale nie tylko one zachwyciły obecnych. Podobał się także dynamiczny pokaz młodych cheerliderek z zespołu Cadmans oraz recital Anny Jurczak. Były jeszcze: malowania twarzy, balonowe cudeńka, konkursy dla dzieci, w tym na najlepsze przebranie karnawałowe.

Gwoździem programu były dwie aukcje. Emocjonujące były licytacje wiatrowskazu i tortu. Ten pierwszy przedmiot to dzieło mistrza kowalstwa Józefa Antczaka z Kadyn, wykute na pamiątkę jego wnuczki Klaudii, która przeżyła dzięki sprzętowi podarowanemu przez Fundację WOŚP. Dziewczyna urodziła się 28 marca 2006 r. Ważyła zaledwie 950 gramów i miała wtedy tylko 33 cm. Jej dziadkowie, Małgorzata i Józef Antczakowie przekazali ten przedmiot na licytacje, liczą, że dochód ze sprzedaży zasili konto WOŚP. Nie pomylili się, bo wykuta w żelazie wdzięczność została natychmiast sprzedana za naprawdę duże pieniądze. Tort był słodką atrakcją, bo tradycyjnie już zaraz po licytacji, został podzielony na ponad 150 porcji i rozdzielony pomiędzy zgromadzonych. Cukiernia z Carrfoura znów się postarała...

W tym roku przedmiotów i ofert było wyjątkowo dużo. Prowadząca Marlena Szulc miała pełne ręce roboty, i ... przede wszystkim pieniędzy. Z samych licytacji uzyskała ponad 6.000 zł.

Wśród obecnych na sali byli również wyjątkowi ludzie. Bo jak nazwać kogoś, kto tylko z dobrego serca i na trzeźwo (!) wyciąga z portfela 2.200 zł i wrzuca je do skarbonki? Okazuje się że zrobił to mieszkaniec Suchacza, wielki entuzjasta idei WOŚP.

Kolejnymi atrakcjami wieczoru były pokazy ratowników medycznych z WSZ w Elblągu oraz przejażdżki dzieci strażackim samochodem. - To było ciekawe. Teraz wiem jak się robi sztuczne oddychanie i masaż serca. - mówią niektórzy oglądający.

Wieczorem ognisko, zimne ognie i oczekiwane przez wszystkich fajerwerki. Światełko do nieba zakończyło blisko 8-godzinną imprezę. Była to wzruszająca chwila refleksji dla wszystkich, którzy w tym roku bardzo licznie przybyli na Finał WOŚP. Pod suchaczańskim niebem spotkać można było ludzi z Gdańska, Elbląga, Bydgoszczy, Tolkmicka, Kamionka Wlk., Łęcza, Kadyn, Pagórek, gości z Niemiec, Szkocji, Anglii i nawet z Kalifornii (USA). Biesiadowano przy bigosie, żurku, pierogach, naleśnikach i znakomitych ciastach. Dla dorosłych był grzaniec pruski, a dla dzieci mandarynki, cukierki, ciasta, napoje itp.

Warto jeszcze wspomnieć o radiostacji amatorskiej HF25FIN, która przez cały czas nawiązywała łączności radiowe dosłownie z całym światem. Dzięki tej aktywności tysiące krótkofalowców miało okazję dowiedzieć się o trwającej w Polsce unikatowej akcji charytatywnej. Najlepszym z korespondentów przyznano okolicznościowe dyplomy "25 Lat WOŚP". Można je było otrzymać za zdobycie określonej regulaminem liczbę punktów. Pamiątki takie w postaci eDyplomów przesłano do blisko 300 nadawców i nasłuchowców.

Po godz. 22 następuje komisyjne otwarcie puszek wolontariuszy i liczenie pieniędzy. To wielka chwila prawdy. Po dwóch godzinach okazuje się, że suchaczański sztab WOŚP zebrał aż 15.050,11 zł! To ponad dwukrotnie wyższa kwota, niż ta uzyskana w ubiegłym roku. Radość jest wielka. - Jurek Owsiak będzie chyba z nas dumny? - stwierdzają jednomyślnie członkowie komisji.

Efekt 25. Finału w Suchaczu możliwy był dzięki wielkiej pomocy ludzi dobrej woli, czyli sponsorów, partnerów i kilkudziesięciu osób. Wszyscy dali niebywały wręcz dowód serdeczności i poparcia dla Owsiakowej Kapeli.

Sylwester M. Jarkiewicz


Suchaczańska Kapela Jurka Owsiak

Sponsorzy: Anna Piątkowska Fotografia, Calypso Fitness, Carrefour Market, Centrum Tańca "Promyk", Fabryka Reklam Elbląg, Hotel Elbląg, Hotel Folwark w Kadynach, Hotel Młyn w Elblągu, Kryte Lodowisko MOSiR w Elblągu, PPHU El-Hurt w Elblągu, Pracownia Jubilerska Gemma we Fromborku, Restauracja Amore Mio w Elblągu, Restauracja Zapiecek w Suchaczu, Sklep ABC w Suchaczu, Sklep w Kamionku Wielkim, Sołectwo Suchacz, Stanica Wodna w Nadbrzeżu, Studio Reklamy i Drukarnia Volprint, Ośrodek Zdrowia Tol-Vita, Teatr Dramatyczny w Elblągu, UM Elbląg oraz: Lech Słodownik, Jerzy Chrabąszcz, Małgorzata i Józef Antczakowie, Bożenna Osińska, Aneta i Piotr Berneccy, Iwona Białowąsowie, Henryk Wronkowski, Heinz Kreifelds, Ireneusz Iwko, Katarzyna Jastrzębska, Daria Jadczuk, Krystyna Wiesław i Adam Pukowie, Marlena Szulc, Jolanta Grzebiela, Małgorzata i Krzysztof Sobieszczańscy, Wiesław i Agnieszka Łęczyccy, Wiesława i Jan Pokropscy, Monika i Sylwester Jarkiewiczowie, Jerzy Sukow, Małgorzata Madeja, Aleksandra Gierasimiuk, Kamila Iwanicka, Barbara i Piotr Nowiccy, Zbigniew i Renata Jadczukowie, Danuta Grabowska-Gitlin, Marzena i Robert Stokłosowie, Piotr Gitlin, Barbara i Jan Mellerowie, Bożena Rokicka, Iwona Pęczkowska, Elżbieta Kłusewicz, Jolanta Hirko, Marta Przespolewska, Hanna Nowak, Iwona i Janusz Wierzbiccy, Maria Częścik, Joanna Okrój, Dorota Rynkiewicz, Jarosław Drużbiński.
Wolontariusze: Korneliusz Jarkiewicz, Aleksandra Simińska, Antosia i Gabrysia Płyta, Karolina Jastrzębska, Paulina Turska, Natalia Broda, Justyna Gołębiowska, Milena Stokłos, Igancy Bernecki, Wiktoria Sekuła.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Suchacz TAKA Wieś, Stowarzyszenie Miłośników Suchacza i Okolicy, NSPiOP w Suchaczu, Koło Gospodyń Wiejskich Suchacz, OT KERiI z zespołem Sasanki z Suchacza, Restauracja Zapiecek, Sekcja Łączności SSTW oraz Marlena Szulc, Katarzyna Rogowska, Dorota Rynkiewicz, Dorota Gaik-Dużyńska, Krystyna Czajkowska, Bogusława Dec, Krystyna Suzinowicz, Barbara Iwko, Aleksandra Wiącek, Joanna Charyton, Marta Mroczek, Jolanta Hirko, Anna Dwojak-Dworakowska, Iwona Pęczkowska, Aleksandra Panasko, Urszula Hirko, Iwona Hirko, Marta Przespolewska, Monika i Sylwester Jarkiewiczowie, Sebastian Borecki, Helena Literska, Katarzyna Jastrzębska, Katarzyna Skowrońska, Anna Jurczak, Artur Koczorowski, Waldemar Madera, Dorota Chamczyk, Janina Piotrowska, Honorata Sobieszczańska, Jolanta Grzebiela, Karol Wiącek, Małgorzata Madeja, Hanna Kordowska, Romuald Rossochacki, Jerzy Wiącek, Sławomir Dymek, Beata Sekuła, Radosław Powroźniak, Elżbieta Sekuła, Eliza Stodolska, Artur Pestka.

Podziękowania należą się także wszystkich darczyńców za fanty dostarczone na loterię. Ze sprzedaży losów była też całkiem przyzwoita suma pieniędzy.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Sylwester M. Jarkiewicz
Oceń artykuł:

(0)