Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Podziel się:

Podziel się:

Mieszkańcy sami zadbali o bezpieczeństwo

90-stopniowy zakręt na ulicy Królowej Marii w Suchaczu był szczególnie niebezpieczny z uwagi na przylegającą z boku zarośniętą działkę. Ponieważ na wcześniejsze zgłoszenia nikt nie reagował, mieszkańcy wzięli sprawę w swoje ręce.

Zagrożeniem dla użytkowników było także suche drzewo, którego jeden z grubych konarów w każdej chwili groził upadkiem na jezdnię. W miniony wtorek (25 bm.) z inicjatywy mieszkańców niebezpieczeństwo zostało w porę zażegnane. Działka został starannie oczyszczona i dzięki temu zakręt stał się widoczny. Pomocy udzielili także strażacy z Tolkmicka, którzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu usunęli grożący zwaleniem na drogę wierzbowy konar.

Warto podkreślić, że wspomniana ulica jest częścią drogi powiatowej, a służba drogowa powinna - jak można wnioskować - dbać o porządek i bezpieczeństwo. Tak się nie stało, a inicjatywa zwyczajnych ludzi może być przykładem dla odpowiedzialnej za stan drogi powiatowej instytucji.

Sylwester M. Jarkiewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Sylwester M. Jarkiewicz oraz opublikowany na portalu Dziennik Elbląski: Mieszkańcy zadbali o bezpieczeństwo
Oceń artykuł:

(0)