KOSZYKÓWKA. Basketball nadal niepokonany

2024-01-09 14:34:55(ost. akt: 2024-01-09 14:36:15)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W niedzielę kluby III ligi pomorsko-warmińsko-mazurskiej, rozpoczęli II rundę rozgrywek. Basketball Elbląg wygrał na wyjeździe z TSK Roś Pisz 90:71 i było to dziewiąte z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Arkadiusza Majewskiego.
• TSK Roś Pisz — Basketball Elbląg 71:90
(23:23, 11:26,15:22, 22:19)

BASKETBALL: Zamojski 24, Jastrzębski 22, Pawlak 14, Prokurat 13, Szuszkiewicz 12, Szerszewski 5, Klonowski, Krakowski, Jakimowicz.

Niedzielny mecz obu tych drużyn urastał do miana kolejki. Elblążanie walczą o tytuł mistrzowski, z kolei gospodarze o miejscu na podium, więc dla kibiców, jak i tych zespołów, był to mecz z cyklu za "cztery" punkty. Ci, co przyszli oglądać ten pojedynek, zobaczyli naprawdę dobre spotkanie,ale tym razem zwycięskie dla gości. To był pierwszy pojedynek pomiędzy tymi klubami w tej lidze, po wycofaniu się gospodarzy z rozgrywek drugoligowych. Pierwszy mecz z rundy jesiennej przełożony został na luty. Spotkanie rozpoczęło się od niespodziewanego prowadzenia gospodarzy, którzy w 2 min gry, wygrywali 9:0.

Basketball gonił wynik, ale drużyna miejscowych grała skutecznie i w 6 min nadal wygrywali piszanie, tym razem 19:11. Elblążanie, jak przystało na wicelidera, w końcu zaczęli grac dokładniej a przy tym skutecznie pod oba koszami. Sygnał do ataku dał Przemysław Zamojski, rzucił za trzy punkty, później kilka punktów dorzucili Kacper Jastrzębski, Piotr Prokurat, Dominik Pawlak i po pierwszej kwarcie był remis 23:23. Do drugiej kwarty przyjezdni przystąpili jeszcze z większym zaangażowaniem i od razu wyszli na prowadzenie 28:23. Podopieczni trenera Majewskiego nie spuszczali z tonu, przycisnęli swojego rywala do defensywy, a że byli przy tym skuteczni po pierwszej części meczu prowadzili 49:34. Ich przewaga po dwóch kwartach wynosiła 15 punktów.

Do kolejnej trzeciej kwarty, elblążanie wyszli jakby pewni swego i tak też było. Grali spokojnie, kontrolowali grę, nie pozwalając przy tym rywalowi na wiele i po 30 min gry, tablica wyników pokazała rezultat 71:59 dla gości. W ostatnich 10 min gry, trener Majewski cały czas rotował składem. Grający ambitnie gospodarze, robili co mogli, nawet zakończyli zwycięsko te ostatnie 10 min, różnicą trzech punktów 22:19, jednak komplet punktów wywalczył Basketball, dla którego było to dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Teraz elblążan czeka kolejny mecz, ale tym razem u siebie. W niedzielę o godz. 16.45 w hali MOS przy ul. Kościuszki podejmować będą Trójeczkę Olsztyn, z którym to zespołem w I rundzie wygrali 89"66.

Pozostałe wyniki 10.kolejki spotkań: Trójeczka Olsztyn — Junior Basket Club Olsztyn 112:59, Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk — Orka Iława 102:91, Wilki Ełk — Kolejarz Chojnice 75:63, SMS PZKosz Władysławowo — AZS UWM Olsztyn (przełożony na 20.01)