KOSZYKÓWKA. Elbląski Energa Basketball osiadł na górze

2024-01-22 12:50:46(ost. akt: 2024-01-22 12:56:47)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Energa Basketball Elbląg, kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w III lidze pomorsko-warmińsko-mazurskiej. Elblążanie wygrali jedenasty mecz z rzędu, tym razem z Wilkami Ełk 75:49. W końcu zostali liderem w tabeli, po porażce Politechniki Gdańsk z TSK Roś Pisz 69:84.
• Wilki Ełk — Energa Basketball Elbląg 49:75
(14:19), 7:17), 10:20, 18:19)

ENERGA: Zamojski 27, Jastrzębski 20, Prokurat 10, Szuszkiewicz 8, Koniczek 4, Szerszewski 3, Pawlak 3, Klonowski.

W derby województwa warmińsko-mazurskiego elblążanie byli faworytami i jak przystało na czołowy zespół ligi, zainkasowali trzy punkty, wygrywając każdą kwartę, prowadząc od początku do końca ostatnich gwizdków arbitrów. Pojedynek rozpoczął się od prowadzenia elblążan. Za trzy punkty rzucił Piotr Prokurat. Za chwilę, grająca kolektywnie drużyna gości wygrywała już 9:3. Jednak gospodarze robili, co mogli, ale konsekwentnie grająca w defensywie ekipa elbląska, nie dała sobie odebrać prowadzenia. Po dziesięciu minutach wygrywał Basketball 19:14. W drugiej kwarcie mecz także przebiegał pod dyktando podopiecznych trenera Arkadiusza Majewskiego.

Celnymi rzutami popisywali się Kacper Jastrzębski i Przemysław Zamojski i do przerwy drużyna gości wygrywała, różnicą piętnastu punktów (36:21). Do drugiej odsłony meczu, zespół przyjezdnych, przystępował z myślą powiększenia dorobku punktowego i tak też to uczynił.

W 27 min po kolejnym trafieniu Szuszkiewicza tablica wyników pokazała rezultat 54:26 i wiadomo już było w tym momencie, że komplet punktów powędruje do Elbląga. Ambitni gospodarze walczyli o jak najkorzystniejszy wynik do końca. Jednak w czwartej kwarcie swój wielki kunszt strzelecki pokazał im Przemysław Zamojski. Az pięciokrotnie trafił za trzy punkty i dzięki temu ostatnią kwartę wygrała Energa Basketball 19:18 i całe spotkanie różnicą 26 pkt 75:49. Jak do tej pory zespół trenera Majewskiego w 11 spotkaniach zgromadził komplet 22 punktów i mając jeden mecz rozegrany mniej od swojego najgroźniejszego rywala, Szkoły Gortata Politechnika Gdańsk, w końcu osiadł na pozycji lidera, Stało to się za sprawą TSK Roś Pisz, który niespodziewanie pokonał dotychczasowego lidera 84:69. Teraz nastąpi przerwa w rozgrywkach do 11 lutego. W tym dniu elblążanie rozegrają u siebie zaległy mecz z Roś Pisz, którego w pierwszym spotkaniu pokonali 90:71.