PIŁKA NOŻNA. Drugie zwycięstwo Olimpii w czwartym meczu kontrolnym

2024-01-25 15:57:47(ost. akt: 2024-01-25 15:59:41)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

II-ligowa Olimpia Elbląg w środę w ramach przygotowań do sezonu rozegrała kolejny mecz kontrolny. Pokonała u siebie III-ligową Cartusię Kartuzy 3:1.
• Olimpia Elbląg — Cartusia Kartuzy 3:1 (2:0)

1:0 — Sarnowski (13), 2:0 — Famulak (28), 2:1 — Gryszkiewicz (51 karny), 3:1 — Wierzba (78). OLIMPIA: Łęgowski — Szczudliński, Sarnowski, Mruk, Danilczyk, Sznajder, zawodnik testowany, Bartoś, Jacenko, Famulak, Kozera. Grali jeszcze: Januszewski, Wierzba, Jóźwicki, Kuczałek, Filipczyk, Spychała, Leszczyński, Sankowski, Żal, Senkewicz.

Dla zespołu elbląskiego był to czwarty mecz kontrolny w 2024 roku. Tym razem Olimpia gościła siódmy zespół III ligi, grupy 2. Drużyna gospodarzy dobrze weszła w mecz. Już po pierwszej kwadransie gry wygrywała 1:0. Po rzucie rożnym Aleksandra Jacenki akcję w polu karnym zamknął Łukasz Sarnowski, który zmusił do wyjęcia piłki z siatki przez bramkarza gości.

Goście też atakowali, ale w porę ich poczynania rozbijała defensywa elbląska. Jeszcze przed przerwą, po dwójkowej akcji Dominik Kozera — Maciej Famulak ten ostatni uderzeniem z pola karnego zdobył drugiego gola dla elblążan. Po przerwie, w 51 minucie gry, po jednym z ataków gości piłka trafiła w rękę Jacenkę, w polu karnym i arbiter wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Piotr Gryszkiewicz. Wynik spotkania w 78 minucie ustalił po stałym fragmencie gry Dawid Wierzba. Kolejny mecz kontrolny Olimpia rozegra w niedzielę u siebie o godz. 14 z III-ligową Jagiellonią Białystok.