Paulina Dąbrowska i Michał Dąbrowski zostali Trenerami Roku 2023 w Sportowym Plebiscycie Dziennika Elbląskiego

2024-02-06 11:53:43(ost. akt: 2024-02-06 23:04:36)
Paulina Dąbrowska i Michał Dąbrowski to duet trenerski związany z Integracyjnym Klubem Sportowym Atak Elbląg

W sobotni wieczór 3 lutego w gościnnych murach Hotelu Młyn Dziennik Elbląski ogłosił wyniki głosowania Czytelników w XVIII Plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców. Natomiast redakcyjna kapituła wybrała Trenerów 2023 roku. Najlepszymi trenerami został duet Paulina Dąbrowska i Michał Dąbrowski (zbieżność nazwisk przypadkowa) JKS Atak Elbląg, którzy od siedmiu sezonów pracują z dużymi sukcesami w tym klubie.
Paulina Dąbrowska i Michał Dąbrowski to duet trenerski związany z Integracyjnym Klubem Sportowym Atak Elbląg. Już od 7 lat, z wielką pasją i zaangażowaniem przekazuje swoim podopiecznym niepełnosprawnym sportowcom tajniki i filozofię judo.

Swoim zawodnikom poprzez sport wskazują odpowiedzialną drogę, pomagają przełamywać bariery i uczyć walki fair play. Pod ich okiem niepełnosprawni judocy tego klubu zdobywają medale zarówno na mistrzostwach Polski, jak i Pucharze Polski. Według rankingów klub utrzymuje się w trójce najlepszych drużyn w kraju. W roku 2023 na MŚ w Vichy (Francja) zawodnicy tego klubu dla reprezentacji Polski wywalczyli jeden złoty i jeden srebrny medal.

Z kolei na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Berlinie zawodnicy tego klubu, startując w drużynie narodowej, wywalczyli miejsce na najwyższym podium. Z kolei na mistrzostwach Europy Osób z zespołem Downa w Padwie (Włochy) dwóch zawodników elbląskiego klubu wywalczyło tytuły mistrzowskie.