PIŁKA RĘCZNA. Piłkarze ręczni Silvant Handball Elbląg pokonali SPR Wybrzeże II Gdańsk [ZDJĘCIA]

2024-02-08 16:38:53(ost. akt: 2024-02-08 16:41:58)
W środę piłkarze ręczni Silvant Handball Elbląg rozpoczęli drugą rundę rozgrywek na zapleczu I ligi zwycięstwem przed własną publicznością. Pokonali w meczu awansem SPR Wybrzeże II Gdańsk 33:19. Po tej wygranej elblążanie otwierają tabelę.
• Silvant Handball Elbląg — SPR Wybrzeże II Gdańsk 33:19 (18:6)

SILVANT: Plak, Szaro _ Ściesiński 6, Bąkowski 4, Nowakowski 4, Solecki 4, Sparzak 3, Załuski 2, P. Plak 2, Robak 2, Kurowski 1, Heyda 1, Sucharski 1, Laskowski 1, Stańczuk 1, Lewandowski 1

Najwięcej dla SPR Wybrzeża: Linda 6, Kulik 4, Raichel 3
Przed meczem zdecydowanym faworytem byli elblążanie, którzy w pierwszej części sezonu pokonali swojego rywala 44:22. Rozgrywki o ligowe punkty wróciły po 7-tygodniowej przerwie. W tym czasie Silvant Handball nie tylko trenował, ale i rozgrywał mecze kontrolne. Jest dobrze przygotowany do drugiej części sezonu. Celem podopiecznych trenerów Damiana Malandy i Mikołaja Kupca jest awans do I ligi. Już pierwszy mecz na rozpoczęcie rundy rewanżowej pokazał, że elblążanie będą się w tej walce liczyć. W spotkaniu z juniorami Wybrzeża II był to jednostronny pojedynek.

Już po 10 minucie Silvant prowadził 7:0, a po 30 minucie wygrywał różnicą 12 bramek 18:6. Po przerwie, ku zaskoczeniu wszystkich, przyjezdni zdobyli cztery gole z rzędu i na tablicy wyników pokazał się rezultat 18:10. Kilka minut później wszystko wróciło do normy. W elbląskim zespole zagrali wszyscy zawodnicy wpisani do protokołu i co ciekawe, wszyscy zdobywali bramki.