SPRINTEM: Sportowe wiadomości z Elbląga

2024-02-15 15:07:34(ost. akt: 2024-03-01 08:36:10)

• KICKBOXING
ZAWODNICY SILVANTA NA PODIUM

W miniony weekend w Bolszewo (woj. pomorskie) odbył się ogólnopolski turniej w kickboxingu „Duet Fight Night”. W rankingowych zawodach Polskiego Związku Kickboxingu udział wzięło ponad 500 zawodników, w tym dwóch reprezentantów Energa Silvant Elbląg: Mariusz Paruzel oraz Adrian Durma, który aż trzykrotnie stawał na najwyższym podium.

Elblążanin najpierw w formule Light Contact w kategorii wagowej do 79 kg w finale pokonał Mateusza Lańskiego (Unia Susz), a w kategorii wagowej 84 kg zwyciężył Mateusza Kowzana (EKK Elbląg). Durma startował też w formule Kick Light w wadze 79 kg, gdzie w walce o złoty medal wygrał z Przemysławem Całką (OKK Otwock). Po tym turnieju Durma wyjechał z reprezentacją Polski na Puchar Europy do Zadaru (Chorwacja), który odbędzie się w ten weekend. Elblążanin wystartuje w dwóch formułach: Light Contact oraz w Kick Light. — Jestem na początku sezonu i wszystko idzie w dobrym kierunku. Przede mną sporo wyzwań i poprzeczka zawieszona będzie coraz wyżej — stwierdza Durma. Wracając do turnieju, po kilkuletniej przerwie wystąpił elblążanin Paruzel i w formule Light Contact w wadze 84 kg wywalczył brązowy medal, co było sporą niespodzianką.

• PIŁKA SIATKOWA
NIE DLA TRUSO PÓŁFINAŁ

W Białej Podlaskiej odbyły się 1/4 finału mistrzostw Polski juniorek. Wicemistrzynie województwa warmińsko-mazurskiego Energa Truso Elbląg trafiły na bardzo silnych przeciwników. W grupie elblążanki przegrały z Szóstką TPS Biała Podlaska 0:3 (-20,-17, -15), z ŁKS Łódź 0:3 (15, -18, -16). W ostatnim spotkaniu grupowym pokonały Pomorzana Pogodno Szczecin 3:1 (-35, 17, 22, 20), zajęły trzecie miejsce i odpadły z dalszych rozgrywek.

• PIŁKA RĘCZNA
W II LIDZE SILVANT HANDBALL TRZECI

W minioną środę dokończona została pierwsza kolejka spotkań rundy rewanżowej. Wcześniej Silvant Handball Elbląg wygrał z SPR Wybrzeże II Gdańsk 33:19. W pozostałych spotkaniach uzyskano wyniki: Czarni Olecko — BSMS Bartoszyce 31:31 (k 4:3, 12:13), SMS ZPRP III Kwidzyn — SMS ZPRP II Kwidzyn 26:34 (13:20). Krajna Nakło — Handball Czersk (przełożony). Pauzował SPR Wybrzeże Gdańsk. W ten weekend elblążanie zagrają na wyjeździe z Handballem Czersk