KOSZYKÓWKA. Energa Basketball bezwzględny dla rywali [ZDJĘCIA]

2024-02-20 09:02:28(ost. akt: 2024-02-21 14:26:21)
Jak do tej pory w III lidze pomorsko-warmińsko-mazurskiej od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy Energa Basketball Elbląg. W niedzielę odnieśli 13. zwycięstwo z rzędu. Przed własną publicznością pokonali akademików z Olsztyna 86:45.
• Energa Basketball Elbląg — AZS UWM Olsztyn 86:45
(16:13, 30:13, 26:15, 14:4)

BASKETBALL: Szuszkiewicz 23, Prokurat 17, Jastrzębski 16, Pawlak 15, Nisztuk 6, Koniczek 4, Niburski 2, Klonowski 2, Krakowski 1, Szarszewski, Budziński.

Przed meczem zdecydowanym faworytem byli elblążanie i jak przystało na lidera, w swoim trzynastym pojedynku zainkasowali komplet punktów. Tym razem drużyna zagrała bez Przemysława Zamojskiego i nie miała problemu z odniesieniem wysokiego zwycięstwa. Już początek pierwszej kwarty zaczął się po myśli gospodarzy, którzy w czwartej minucie gry prowadzili już 10:0. Akademicy jednak grali ambitnie i nieprzerażeni tym wynikiem też punktowali. Po 10 minutach przegrywali różnicą trzech punktów 13:16.

W drugiej kwarcie ku zaskoczeniu wszystkich, olsztynianie w 13 minucie wyszli na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu 21:20. Od tego momentu podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego wzięli się w „garść”, poprawili zarówno skuteczność, jak i grę w obronie i na efekty długo nie trzeba było czekać. Obraz gry radykalnie się zmienił. Do kosza gości trafiali: Kacper Jastrzębski, Dominik Pawlak, Kacper Szuszkiewicz, i to z dużą ilością „trójek”, więc po 20 minucie Basketball prowadził różnicą 20 punktów 46:26. W drugiej części spotkania nadal przeważali gospodarze. Mecz cały czas toczył się pod ich dyktando. Po trzech kwartach wygrywali 72:41 i kibice zadawali sobie pytanie, jaką różnicą punktów elblążanie wygrają ten mecz. Wygrali dość wysoko 86:45 i jak wskazuje końcowy rezultat, oba te zespoły dzieliła różnica klasy. Kolejny mecz Energa Basketball zagra w tę niedzielę na wyjeździe z Kolejarzem Chojnice.