PIŁKA RĘCZNA. Energa MKS Truso nadal bez punktu

2024-02-26 14:26:24(ost. akt: 2024-02-26 14:31:31)

Trwają rozgrywki w II lidze kobiet. Energa MKS Truso Elbląg oparta o juniorkach jak do tej pory nie wywalczyła jeszcze punktu. Tym razem drużyna przegrała na wyjeździe z akademiczkami z Gdańska 32:37.
• AZS Fahrenhlt Gdańsk — Energa MKS Truso Elbląg 37:32 (19:17)

ENERGA TRUSO: Owczarek, Kolaska — Kowalska 1, Fudal, Gibert 5, Szulc 10, Zieminska 5, Golan, Jankowska 5, Chachel 6, Śiwirska, Mikołajczyk, Górska, kary: 12 min.

DLA AZS najwięcej: Gajewska 8, Kołatka 7, Chałtowska 5, kary: 10 min.
Elblążanki na rozegranych dotąd sześć spotkań nie zdobyły jeszcze punktu. Do Gdańska podopieczne trenerki Marty Czapli jechały, przerwać tę złą passę, a tym samym sprawić niespodziankę. Niestety, mimo całkiem dobrej gry z ich strony punkty znów zdobyły rywalki. Spotkanie zaczęło się dość obiecująco dla gości. Po dwóch golach Otylii Szulc Truso wyszło na prowadzenie 2:0.

Trwała wyrównana walka i po pierwszym kwadransie na prowadzeniu były elblążanki 12:11. Pięć minut później, po trafieniu Nikoli Jankowskiej, był kolejny remis, tym razem 14:14. W końcówce meczu gdańszczanki, mając zapas dwóch bramek więcej (18:16), schodziły na przerwę z korzystnym dla siebie wynikiem 19:17. Po przerwie ambitnie grający zespół gości w 36 minucie doprowadził do remisu 21:21 i remisowy wynik 24:24 utrzymywał do 40 minuty. Niestety, im bliżej było końca, tym gra przyjezdnych była bardziej nerwowa. Zespół zaczął popełniać błędy w ataku, defensywa była mniej szczelna; wykorzystał to zespół gdański i na pięć minut przed końcem meczu prowadził 34:30. Kontrolując przebieg wydarzeń na boisku, dowiózł wygraną do końca i w ten sposób stał się bogatszy o trzy punkty. Kolejny mecz Energa Truso zagra u siebie 9 marca z SPR Air Transfer Koszalin.