PIŁKA RĘCZNA. Silvant Handball Elbląg pokonał BSMS Bartoszyce [ZDJĘCIA]

2024-02-28 12:03:39(ost. akt: 2024-02-28 12:06:22)

W 11. kolejce spotkań w II lidze mężczyzn, planowe zwycięstwo odniósł Silvant Handball Elbląg. Drużyna grała przed własną publicznością, pokonała przedostatnich w tabeli BSMS Bartoszyce różnicą trzynastu bramek.
• Silvant Handball Elbląg — BSMS Bartoszyce 37:24 (21:10)

SILVANT: M. Plak, Krawczyk — Ściesiński 5, Heyda 4, Kurowski 4, Laskowski 4, P. Plak 3, Bąkowski 3, Załuski 3, Stańczuk 3, Lewandowski 3, Sparzak 2, Solecki 1, Kupiec 1, Sucharski 1, Robak.

W derbach województwa warmińsko-mazurskiego znów lepsi okazali się elblążanie. Będąc zdecydowanym faworytem, wygrali pewnie, a przy tym wysoko. W początkowej fazie spotkania gra została wyrównana. Gospodarze zaczęli od prowadzenia ze strzału Emila Lewandowskiego i tę 1-bramkową przewagę (8:7) utrzymywali przez kwadrans. Przyjezdni nie chcieli być dłużni i doprowadzili do remisu 9:9.

Za chwilę, znów na prowadzenie, tym razem 11:10 wyszli podopieczni trenera Damiana Malandego. Od tego momentu spotkanie toczyło się już pod dyktando gospodarzy. Silvant Handball zdobył dziesięć bramek z rzędu, nie stracił żadnej i po 30 minutach gry prowadził 21:10. Ten wynik ustawił grę elblążan na drugą część meczu. Mając tak dużą przewagę, trener Malandy dał pograć wszystkim zawodnikom wpisanym do protokołu.

Zmiennicy nie chcieli być gorsi od poprzedników i też dziurawili siatkę bramki gości. W 37 minucie po golu Patryka Plaka wygrywali 25:14, a kilka minut później 28:15. Ambitnie grający bartoszyczanie odgryzali się jak mogli, walczyli do końca, ale różnicy porażki nie zmniejszyli. Ostatecznie wygrał Silvant Handball 37:24. Został nowym liderem w tabeli i to cieszy. Kolejne spotkanie elblążanie zagrają w sobotę na wyjeździe z Czarnymi Olecko. Są zdecydowanym faworytem, mimo iż gospodarze wygrali ostatnio dwa spotkania z rzędu. Pozostałe wyniki 11. kolejki: SPR Wybrzeże I Gdańsk — SPR Wybrzeże II Gdańsk 39:19 (21:13)
SMS ZPRP II Kwidzyn — Handball Czersk 32:30 (19:16)
Krajna Nakło — Czarni Olecko 31:38 (13:17).