II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ MĘŻCZYZN. Piłkarze ręczni Silvant Handbal Elbląg pokonali MLKS Czarnych Olecko

2024-03-05 14:41:29(ost. akt: 2024-03-05 14:44:02)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu (fot. Ryszard Biel)

Dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze ręczni Silvant Handbal Elbląg. Na wyjeździe i to dość łatwo a przy tym wysoko pokonali MLKS Czarnych Olecko 44:27.
• MLKS Czarni Olecko — Silvant Handball Elbląg 27:44 (14:23)

SILVANT: M. Plak, Szaro — P. Plak 2, Bąkowski 2, Kurowski 1, Błaszkiewicz 2, Nowakowski 4, Załuski 4, Sparzak 5, Solecki 5, Heyda 3, Laskowski 3, Stańczuk 3, Ścieśliński 7, Lewandowski 2, Robak 1

Elblążanie do Olecka pojechali po "swoje",zrobili, co trzeba, wygrali ten mecz i stali się bogatsi o trzy punkty. Tylko początek spotkania był niespodziewany, gdyż w 2 min gry, gospodarze wyszli na prowadzenie 2:0. Za chwilę, goście wyrównali na 3:3 i od tej pory rozpoczął się "odjazd" drużyny przyjezdnej. W ciągu zaledwie kilku minut zdobyli sześć bramek z rzędu i w 9 min było już 9:3. Silvant Handball grając dobrze w ataku, z minuty na minutę powiększał tę przewagę. W 20 min prowadził różnicą jedenastu goli 18:7 i na przerwę do szatni, schodzili z podniesionymi głowami, prowadząc 23:14. Po przerwie duet trenerski Mikołaj Kupiec - Damian Malandy rotował składem.

Do gry wchodzili wszyscy zawodnicy wpisani do protokołu. Po trzech kwadransach gry przewagą elblążan była już bardzo znaczna, gdyż wygrywali 34:20. W 50 min po kolejnych golach Sparzaka, Heydy, Nowakowskiego, Lewandowskiego, Stańczuka na tablicy wyników pokazał się rezultat 39:21 i w tym momencie był to już pogrom gospodarzy. Miejscowi grali jednak ambitnie do końca o jak najlepszy dla siebie rezulta i ostatecznie przegrali 27:44. Jak wskazuje sam wynik, oba zespoły dzieliła różnica klasy. Kolejny mecz Silvant Handball rozegra znów na wyjeździe. W sobotę zmierzy się z Krajną Nakło.