Energa Truso dalej bez punktów

2024-04-08 14:32:26(ost. akt: 2024-04-09 07:28:00)
Juniorki młodsze Truso Elbląg nie przeszły do 1/8 finału MP

PIŁKA RĘCZNA KOBIET\\\ Piłkarki ręczne Energi Truso Elbląg w przedostatniej kolejce spotkań w II lidze, przegrały dziewiąty mecz z rzędu. Tym razem po zaciętej walce uległy Vombresi Wąbrzeźno 30:31
• Energa Truso Elbląg — Vambresia Wąbrzeźno 30:31 (15:17)
ENERGA TRUSO: Górska, Owczarek — Chochel 7, Kowalska 5, Szulc 5, Golon 4, Gibert 3, Ziemińska 3, Jankowska 3, Fudal, Kolasa, Śliwińskka, Mikołajczyk, kary 12 min
Najwięcej dla gości: Dulka 6, Górna 5, Domian i Antosik po 4, kary 10 min

To był ostatni mecz przed własną publicznością o ligowe punkty w tym sezonie, drużyny elbląskiej, Była szansa na zdobycie pierwszych punktów ale i tym razem szczęście nie dopisało młodzieży Energi Truso. Podopieczne trenerki Marty Czapli, tym razem grały jak równy z równym, gdzie o końcowym rezultacie spotkania zadecydowały ostatnie dwie minuty gry. Pierwsza część spotkania obfitowała w wymianę ciosów, gol za gol. Było aż 10 remisów, ostatni w 28 min 15:15. Tylko raz gospodynie prowadziły w tym pojedynku, kiedy po golach Agaty Kowalskiej i Adrianny Ziemińskiej w 9 min prowadziły 5:4. Ta część potkania należała do przyjezdnych, które po 30 min prowadziły 17:15. Po przerwie, nikt nie chciał być gorszy, więc była walka na całego. W 45 min gry Joanna Krół (Vambresia) przy stanie 25:24 nie wykorzystała rzutu karnego, a po szybkim ataku elblążanek, Golon skutecznym rzutem doprowadziła do remisu. Ten remis (29:29) utrzymywał się do 56 min gry. W końcówce przyjezdne zdobyły dwa gole, elblążanki odpowiedziały jednym i trzy punkty pojechały do Wąbrzeźna.

Pozostałe mecze: AZS Gdańsk — MKS Brodnica 26:27, AirTransfer Koszalin — SPR AMW Gdynia (przełożony na 13.04)