Przemysław Korsak z Silvant Kajak Elbląg jedzie na igrzyska olimpijskie do Paryża

2024-05-08 18:06:21(ost. akt: 2024-05-08 18:14:22)

Autor zdjęcia: nadesłane

Przemysław Korsak, kajakarz elbląskiego klubu Silvant Kajak Elbląg i Jakub Stepun udanie rozpoczęli rywalizację o bilety do Paryża, wygrywając poranny wyścig eliminacyjny. Dzięki temu awansowali bezpośrednio do finału. Stawka w finale była mocna, a kwalifikację otrzymywała tylko zwycięska załoga.
Kajakarze Przemysław Korsak i Jakub Stepun wywalczyli przepustkę olimpijską w konkurencji K2 500 m w kontynentalnych regatach kwalifikacyjnych w węgierskim Szegedzie.

Stepun i Korsak udanie rozpoczęli rywalizację o bilety do Paryża, wygrywając poranny wyścig eliminacyjny. Dzięki temu awansowali bezpośrednio do finału, mieli więcej czasu na odpoczynek i — zgodnie z regulaminem — otrzymali jeden ze środkowych torów w decydującym starcie.

Stawka w finale była mocna, a kwalifikację otrzymywała tylko zwycięska załoga. Biało-czerwoni prowadzili niemal od startu i wyprzedzili na mecie występujących pod neutralną flagą Białorusinów Uladzislau Krawca i Dzmitryja Natynczyka o 0,22 sekundy. Na trzecim miejscu finiszowali reprezentanci Serbii.

Od piątku do niedzieli na Węgrzech rozegrane zostaną pierwsze w tym roku zawody Pucharu Świata z udziałem ponad 30-osobowej reprezentacji Polski.