Przemysław Korsak został wicemistrzem Europy

2024-06-16 11:00:00(ost. akt: 2024-06-16 10:49:57)

Autor zdjęcia: UKS Silvant Kajak Elbląg

W odbywających się w węgierskim Szeged Mistrzostwach Europy Seniorów w kajakarstwie z bardzo dobrej strony zaprezentował się Przemysław Korsak. Reprezentujący nasze miasto kajakarz po heroicznej walce zdobył srebrny medal.
Reprezentant UKS Silvant Kajak Elbląg zdobył srebrny krążek wraz z Jakubem Stepunem z AZS AWF Poznań w konkurencji K2 na dystansie 200 metrów.

Reprezentanci Polski zaprezentowali swoje umiejętności, determinację i ogromny hart ducha, a także co cieszy w kontekście nadchodzących igrzysk doskonałe przygotowanie.

-To ogromny sukces zarówno dla mnie, jak i całego klubu UKS Silvant Kajak Elbląg. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierali i wierzyli w nasze możliwości- powiedział Przemysław Korsak.

Na tym samym torze w węgierskim Szeged kilka tygodni temu zawodnicy wywalczyli kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Zawody odbywające się na Węgrzech zgromadziły najlepszych zawodników ze Starego Kontynentu.

To nie koniec emocji z udziałem elblążanina, który wystąpi jeszcze w finale K4 na dystansie 500 metrów. Drugi reprezentant naszego miasta Przemysław Rojek wystąpi w finale K4 na dystansie 1000 metrów.

Trzymamy kciuki za zawodników UKS Silvant Kajak Elbląg i życzymy kolejnych medali.