Elbląg na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu będzie miał swoje szanse na medal

2024-07-22 15:15:41(ost. akt: 2024-07-22 15:23:17)

Autor zdjęcia: Polski Związek Kajakowy

26 lipca rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Nasze miasto na najważniejszej imprezie sportowej na świecie będzie reprezentować pięciu sportowców. W tym tygodniu będziemy prezentować sylwetki zawodników związanych z Elblągiem.
Przemysław Korsak urodził się 8 kwietnia 1999 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Obecnie reprezentuje barwy UKS Silvant Kajak Elbląg. Jest dwukrotnym mistrzem Polski.

Kwalifikację olimpijską uzyskał wraz z Jakubem Stepunem w zawodach rozgrywanych na Węgrzech w konkurencji K2 na dystansie 500 metrów.

Przemysław Korsak jest wielokrotnym medalistą młodzieżowych i seniorskich mistrzostw Polski. Zdobył mistrzostwo Europy juniorów w Belgradzie, a także srebrny medal mistrzostw świata w Pitesti. W kategorii wiekowej u 23 zdobył mistrzostwo świata, a na mistrzostwach Europy zdobył srebrny medal.

Bez wątpienia Przemysław Korsak może sprawić niespodziankę podczas nadchodzących igrzysk olimpijskich.