Aleksandra Lisowska została wicemistrzynią Polski w biegu ulicznym na 10 kilometrów

2024-10-24 11:49:53(ost. akt: 2024-10-24 11:53:12)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Aleksandra Lisowska wywalczyła w Kole srebrny medal mistrzostw Polski w biegu ulicznym kobiet na 10 kilometrów. A przy okazji reprezentantka AZS UWM Olsztyn czasem 32.44 pobiła swój rekord życiowy.
Szybsza o 22 sekundy była obrończyni tytułu Sabina Jarząbek, natomiast trzecie miejsce zajęła Aleksandra Brzezińska.

— Dobrze mi się biegło, niestety, na siódmym kilometrze lekko mi się ugięły nogi i w tym czasie rywalka uciekła — wyjaśniła Aleksandra Lisowska.

I dodała: — Pojawiło się zmęczenie i dowiozłam do mety tylko srebro. Ale najważniejsze, że jest rekord życiowy i że mam apetyt na dużo więcej.

Biegaczka AZS UWM teraz zamierza odpocząć i zregenerować siły, bo w przyszłym roku przed nią kolejne wyzwania.

— Będzie się naprawdę dużo działo! W marcu są zimowe igrzyska wojskowe, w kwietniu mamy mistrzostwa Europy, na których pobiegnę dystans półmaratonu. Będą też mistrzostwa Polski na 5000 i 10 000 metrów. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie dla mnie szczęśliwy — przekazała.

Przypomnijmy, że we wrześniu Lisowska wygrała 9. Nocny Półmaraton Praski, ustanawiając nowy rekord trasy. Był to jej pierwszy oficjalny start po igrzyskach olimpijskich w Paryżu.