Ambasador Rosji wraz z prorosyjskim stowarzyszeniem zorganizowali w Pieniężnie zgromadzenie w miejscu, gdzie stał pomnik gen. Czerniachowskiego. Podobnie jak w zeszłych latach, ustawili jego portret i składali pod nim kwiaty. Według IPN Czerniachowski był współodpowiedzialny m.in. za mordy żołnierzy AK.
Grupa Rosjan pojawiła się w Pieniężnie we wtorek, ok. godz. 12 na parkingu niedaleko drogi 507. Mieli ze sobą łopaty, którymi odśnieżyli ścieżkę od parkingu do miejsca, gdzie przed laty był pomnik gen. Czerniachowskiego. Usunęli też śnieg z niewielkiego placu, a następnie ustawili na sztaludze portret generała. Pół godziny póżniej przybył ambasador FR w Polsce Siergiej Andriejew. Zjawili się też przedstawiciele organizatorów akcji, Stowarzyszenia Spadkobierców Kombatantów II wojny światowej. Złożyli przed portretem goździki i wieniec.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!