Komitet Nie Tędy Droga, zrzeszający mieszkańców Elbląga przeciwnych drugiemu etapowi budowy ulicy Wschodniej w wersji zakładającej jej przebieg w okolicy Bażantarni i Góry Chrobrego, wystosował apel do prezydenta Michała Missana. Społecznicy domagają się odstąpienia od tego pomysłu, bo – jak twierdzą – zagraża on jednemu z najważniejszych terenów zielonych w mieście.
„Cztery lata temu mieszkańcy Elbląga sprzeciwili się planom budowy tzw. obwodnicy wschodniej przez Bażantarnię. Dziś mimo konsultacji społecznych prezydent miasta Michał Missan wybrał praktycznie identyczny wariant drogi, któremu się sprzeciwialiśmy” – przypomina komitet w petycji.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!