IV liga: niespodziewane zwycięstwo rezerw Olimpii Elbląg

2014-05-12 10:02:53(ost. akt: 2014-05-12 13:33:21)

Do sporej niespodzianki doszło w sobotę (10.05) w Elblągu. Broniący się przed spadkiem z IV ligi piłkarze Olimpii II pokonali wyżej notowany GKS Wikielec 4:2.
Goście do meczu przystąpili pewni odniesienia sukcesu i to ich zgubiło. W pierwszej połowie to oni dyktowali warunki gry, atakowali i stwarzali więcej sytuacji. W tym czasie zdobyli jednego gola. Byli blisko podwyższenia wyniku, Jakub Jeczewski minimalnie przestrzelił.
Elblążanie wyrównali w ostatniej akcji przed przerwą, kiedy Adam Skierkowski skierował głową piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Olimpia II po przerwie zagrała przede wszystkim skuteczniej, czego efektem były trzy gole. Gdyby gospodarze mieli lepiej nastawione celowniki, to powinni wygrać jeszcze wyżej.

Po 23 kolejkach elbląska drużyna zajmuje 13 miejsce w tabeli, a GKS Wikielec - czwarte.