środa, 22 maja 2019. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Sprawdzian szóstoklasistów. Poszło im lepiej niż przed rokiem

2014-06-10 18:59:00 (ost. akt: 2014-06-10 16:45:58)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Szóstoklasiści z elbląskich szkół poznali wyniki sprawdzianu. Poszło im całkiem nieźle. Wypadli lepiej niż średnia krajowa i uzyskali średnio 26,7 punktów na 40 możliwych.

W Elblągu do sprawdzianu, który odbył się w kwietniu, przystąpiło blisko tysiąc uczniów. Do rozwiązanie mieli 26 zadań z matematyki, nauk przyrodniczych oraz humanistycznych, które miały pokazać jak radzą sobie z czytaniem, pisaniem, a także rozumowaniem i wykorzystaniem wiedzy w praktyce.

W czasie godzinnego testu musieli miedzy innymi zanalizować tekst o Aleksandrze Grahamie Bellu, napisać wypracowanie i zredagować ogłoszenie o zbiórce przedmiotów na loterię. Jak podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży średni wynik elblążan to 26,7 punktów.


Na całej Warmii i Mazurach sprawdzian napisało 13 642 uczniów. Najlepiej wypadli szóstoklasiści z malutkich Wilcząt (powiat braniewski), którzy uzyskali średni wynik 29,4. Elblążanie ze średnią — 26,7 punktów uplasowali się na dziewiątym miejscu. Wyprzedzili ich między innymi rówieśnicy z Kętrzyna (27,9 punktów), Olsztyna (27,6). Mimo tego, że nie znaleźliśmy się na podium możemy mówić o sukcesie.


Sprawdzianu co prawda nie można nie zdać, ale jego wynik jest ważny. Od niego zależy bowiem, w którym gimnazjum dziecko będzie kontynuowało naukę, o ile wybierze szkołę spoza swojego regionu.
 W przyszłym roku zmieni się formuła sprawdzianu szóstoklasistów. Będzie się składał z dwóch części: pierwszej z matematyki i języka polskiego oraz drugiej z wybranego języka nowożytnego.

naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB