Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Straż Miejska ocalała. Większość zgodna: potrzebne zmiany

2014-06-26 19:20:17 (ost. akt: 2014-06-26 20:03:43)
Sesja Rady Miejskiej w Elblągu

Sesja Rady Miejskiej w Elblągu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Straż Miejska w Elblągu będzie istniała nadal. Dzisiaj elbląscy radni odrzucili uchwałę dotyczącą jej rozwiązania. Prezydent miasta Jerzy Wilk zapowiedział "gruntowną reorganizację służby".

Kwestia likwidacji Straży Miejskiej była jednym z najbardziej oczekiwanych punktów czwartkowej sesji (26.06) Rady Miejskiej w Elblągu. Prezydent miasta Jerzy Wilk obiecał to mieszkańcom jeszcze przed zwycięskimi dla siebie wyborami. Ostateczną decyzja podjąć mieli radni.
— Jej likwidacja wcale nie będzie korzystna dla mieszkańców. Nie oznacza to jednak, że powinna funkcjonować w takiej formie jak dotychczas — przekonywała podczas czwartkowej (26.06) sesji Maria Kosecka. — Już w sierpniu 2013 r. interpelowaliśmy o jej reorganizację.

Radna dodała również, że warto by przeprowadzić na ten temat konsultacje społeczne i dopytywała ile miasto będzie kosztowała likwidacja tej służby.
— To będzie jednorazowy koszt. Ważniejsze jest chyba to, ile miasto zapłaci za przekazanie dotychczasowych obowiązków komuś innemu? Na przykład za konwojowanie pieniędzy, ochronę niektórych instytucji, czym teraz zajmują się strażnicy. Przecież trzeba będzie powierzyć te zadania komuś innemu i za to mu zapłacić — dopytywał się Sławomir Kula (SLD).

— Straż miała służyć do przestrzegania ładu i porządku, a dopiero później zrobiono z niej maszynkę do wystawiania mandatów — podkreślał Sławomir Malinowski (KWW Witolda Wróblewskiego).

W głosowaniu 15 radnych było przeciwnych likwidacji, 10 było za. Straż Miejska uniknęła likwidacji, a prezydent Wilk zapowiedział "gruntowną reorganizację tej służby".
naj

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zadzior #1427101 | 213.73.*.* 28 cze 2014 09:48

  No to Wilk Was wydymał haha.Nawet jak by nastąpiły jakieś zmiany w działaniu tej nie potrzebnej formacji,to i tak wszystko musi wrócić po staremu.Ta zgraja nie jest utrzymywana z naszych podatków ,jak się wydaje nie którym tu piszącym głąbom,ale sama się finansuje z nałożonych MANDATÓW!Ten twór to RAK na zdrowej tkance społeczeństwa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mxm #1426985 | 83.11.*.* 27 cze 2014 23:40

  jest straż miejska - jeszcze przywróćmy ORMO i będzie super

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. A1 #1426657 | 193.109.*.* 27 cze 2014 14:22

  Teraz radna Kosecka wymądrza się. Dlaczego nie reorganizowaliście SM, gdy byliście u władzy?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. NIEKUMATY #1426565 | 46.205.*.* 27 cze 2014 12:30

  Nie mogę tego pojąć. Czyimi przedstawicielami są radni i komu służy Straż Miejska, Gminna, Wiejska, Osiedlowa, Blokowa, Kiblowa, etc ? Straż taka działa wtedy kiedy zagrożenie ładu społecznego jest najmniejsze (w dzień w dni powszednie), zajmuje się w większości tym czym powinna zajmować się Policja (wykroczenia komunikacyjne), czepia się i karze ludzi, których wystarczyłoby tylko pouczyć, że robią coś nieprawnie, mieszkańcy takiej Straży nie chcą a radni czyli teoretycznie przedstawiciele społeczeństwa z uporem wmawiają ludziom, że jest ona niezastąpiona. Czy ludzie potrzebni są tylko do głosowania ? Przed każdymi wyborami słuchają co chcą ludzie i im wszystko obiecują a już gdy zostaną wybrani wmawiają ludziom co jest dobre a co złe chociaż ludzie mają inny pogląd. Wyborcy mają rozum i sami chcą decydować co jest dla nich dobre a co złe ! To, że na przykład jakiś krzykacz chce żeby powołać jeszcze straż osiedlową, blokową, kiblową bo on lubi wszelkiego rodzaju straże nie znaczy, że ogół społeczeństwa tego chce i należy takie straże powołać. Przecież to jest tak proste i logiczne, że tylko oszołomy mogą mieć odmienne zdanie !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Ci Radni to tak jak te Świecące Pały pod ratu #1426407 | 213.184.*.* 27 cze 2014 08:40

  Świecących Pał pod ratuszem powinno byc tyle ile tych radnych To chociaz miałoby jakiś sens a tak to stoją takie straszydła i szpeca moje miasto

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (23)