Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Spotkanie z pasją do historii

2014-08-05 10:47:05 (ost. akt: 2014-08-05 10:48:58)

Autor zdjęcia: arch.organizatorówW ramach cyklu „Spotkania z pasjami” kolejnym gościem będzie dr Hanna Krajewska, dyrektor Archiwum Polskiej Akademii Nauk, która od wielu lat działa na rzecz popularyzowania nauki w Polsce.

Podczas połączenia on-line porozmawiamy o pasji do historii. Na spotkanie Biblioteka Elbląska zaprasza w czwartek o godz. 11 do Sali Audiowizualnej, przy ul. św. Ducha oraz do filii nr 6 przy ul. Słonecznej 29. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Hanna Krajewska jest osobą, która bardzo aktywnie przyczynia się do rozpowszechniania nauki w Polsce – jest członkiem wielu stowarzyszeń i organizacji, które związane są z historią.

Jest założycielką Polskiego Towarzystwa Archiwalnego – organizacji, która wspiera i propaguje inicjatywy oraz działania mające na celu rozwój archiwów i archiwistyki. Swoją działalnością dąży do zmiany wizerunku tej dziedziny nauki – zauważa, że często archiwistyka oceniana jest przez pryzmat głośnych sensacji, a sami badacze są mało widoczni. Tymczasem archiwiści pełnią ważną rolę dla społeczeństwa – przechowują cenne skarby, z których czerpią historycy i dzięki którym zachowuje się pamięć ludzka. Zainicjowała i organizuje pikniki archiwalne oraz Noce Muzeów w Archiwum Polskiej Akademii Nauk, gdzie od 1995 roku pełni funkcję dyrektora.

Jest także współorganizatorką i kuratorem licznych wystaw. Od 2007 roku swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się podczas cieszących się popularnością wykładów na Uniwersytetach III Wieku. Jest autorką książek i publikacji naukowych z zakresu archiwistyki.

Głównym celem "Spotkań z pasjami" jest aktywizacja społeczna seniorów sprawienie, by wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Projekt zakłada również stworzenie przyjaznej przestrzeni, która umożliwi nawiązywanie nowych kontaktów. Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi.

Twórcy projektu chcą pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.
Więcej informacji: Dział Literatury dla Dorosłych, ul. Zamkowa 1 tel. 55 625 60 1, Filia nr 6, ul. Słoneczna 29 tel. 55 625 60 80.

oprac.daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB