Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Uwaga! Zmiany w rozkładach jazdy

2014-08-27 13:44:54 (ost. akt: 2014-08-27 13:48:00)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski


Od dzisiaj autobusy linii nr 31 nieznacznie zmieniły swoją trasę. Stało się tak na wniosek mieszkańców z osiedla Na Stoku, którzy żalili się, że z żadnego z przystanków przy ul. płk. Dąbka nie mogą bezpośrednio dojechać do szpitala wojewódzkiego.


— Jadące al. J. Piłsudskiego autobusy linii nr 31 nie skręcają już w ul. Konopnicką. Ich trasa prowadzi al. J. Piłsudskiego, Królewiecką, Fromborską do ul. Ogólnej i dalej po dotychczasowej trasie. Tym samym przystanek "Królewiecka - szpital" obsługuje pasażerów udających się do szpitala i osoby z niego wracające — informuje Michał Górecki.


To nie koniec zmian.

— Od 1 września, autobusy linii nr 18 - w kierunku ul. Rawskiej oraz w kierunku pętli Nad Jarem - będą kursowały ul. Nowowiejską i Traugutta, natomiast wszystkie kursy linii nr 16 będą wykonywane przez ul. 12 Lutego i ul. Generała Stefana Grota – Roweckiego — informuje Michał Górecki.


Powyższe zmiany dokonane są na wniosek gminy Elbląg i mieszkańców Gronowa Górnego. "Szesnastka" jest linią podmiejską. Przypominamy, że po ponownym "puszczeniu" jej przez ul. 12 Lutego (na czas przebudowy ul. 12 Lutego trasa "szesnastki" była zmieniona), niektóre jej kursy - oznaczone w rozkładach jazdy literą "T" - wykonywane były przez ulice Traugutta i Nowowiejską.

To miało pomóc osobom niewidomym i niedowidzącym w dojeżdżaniu do siedziby elbląskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Pasażerowie z Gronowa Górnego są jednak bardziej zainteresowani docieraniem do ul. 12 Lutego, niż na ul. Traugutta. W związku z tym gmina Elbląg nie wyraziła zgody na dalsze utrzymywanie kursów oznaczonych literą "T". W zamian, na stałe, puściliśmy ul. Traugutta "osiemnastkę". Od 1 września autobusy tej linii nie będą w ogóle jeździły ul. 12 Lutego.


Przypominamy też, że z początkiem września, tramwajowa "piątka" oraz autobusy nr 8, 15, 17 i 22 zaczną jeździć zgodnie ze swoim normalnym, czyli przedwakacyjnym rozkładem jazdy.
— Przypominamy również o wznowieniu funkcjonowania linii nr 18 i 23 — mówi Michał Górecki z Zarządu Komunikacji Miejskiej. — Nowe rozkłady dla wspomnianych wyżej linii będą umieszczane na przystankach od 27 do 29 sierpnia. 
Wszelkie informacje na temat rozkładów i tras linii można uzyskać pod nr telefonu: 55 235 55 00.
gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB