Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Straż Miejska ma być jak nowa

2014-08-31 13:27:49 (ost. akt: 2014-08-31 13:30:26)
Straż Miejska w Elblągu działa od 1997 roku


Straż Miejska w Elblągu działa od 1997 roku


Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

To ma być całkiem nowy rozdział w historii elbląskiej Straży Miejskiej. W poniedziałek (1 września) rozpocznie się reorganizacja tej formacji. Czy zapowiadane zmiany sprawią, że elblążanie inaczej spojrzą na strażników miejskich? W atmosferze zbliżających się wyborów - a niewykluczone, że również referendum - na pewno nie będzie to łatwe.

Przypominamy: prezydent Elbląga - zgodnie ze swoją obietnicą wyborczą - chciał zlikwidować Straż Miejską, ale rada mu na to nie pozwoliła. Podczas czerwcowej sesji, za rozwiązaniem tej formacji opowiedzieli się tylko radni PiS. Odpowiedzią prezydenta na porażkę w głosowaniu była zapowiedź reorganizacji tej służby. W piątek, komendant Jan Korzeniowski przedstawił główne kierunki proponowanych przez siebie zmian.

— Główne zadania elbląskich strażników będą związane z dbaniem o ład i porządek w mieście — zapowiada Rafał Maliszewski z zespołu prasowego elbląskiego ratusza.

Jan Korzeniowski na wszelki wypadek przypomina, że nie jest to nic nowego w ich działalności.
— To, czym się zajmujemy wynika bezpośrednio z zapisów ustawy. Od nas natomiast zależy na jakie działania położymy szczególny nacisk — podkreśla komendant.

Nowością będzie m.in. podzielenie miasta na osiem rejonów i przypisanie do każdego z nich jednego strażnika miejskiego. Komendant zakłada, że będzie to możliwe już od początku października.
— Ja już to kiedyś próbowałem zrobić, ale gdy w referendum odwołane zostały poprzednie władze, wszystko się rozmyło... — przyznaje komendant. — Teraz chcę do tego wrócić. Strażnik będzie znał swój rejon, będzie znał mieszkających tam ludzi. To mu na pewno pomoże w pracy. Tym bardziej, że z góry zakładamy jego ścisłą współpracę z dzielnicowym. gog

•Czytaj więcej w poniedziałkowym Dzienniku Elbląskim

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A1 #1473692 | 178.37.*.* 31 sie 2014 16:22

    Przecież reformy nie może przeprowadzać ten komendant! On nic nie zmieni. Zresztą mieszkańcy chcą zmiany komendanta na młodego, dynamicznego z ciekawymi pomysłami. Redukcja etatów przede wszystkim. Po co tam z-ca komendanta, czy rzecznik SM? Tylko generują koszty.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. krzyżak #1473642 | 77.253.*.* 31 sie 2014 14:19

    Jasne, ci sami ludzie a inne standardy. Co robili do tej pory, nie widzieli potrzeby zmian? Zlikwidować Panie Wielki Likwidatorze, ale na to jest Pan za mało asertywny. Pewnie gdyby Jaro kazał, poszło by szybko, ale zakaz własnej inicjatywy nie jest mile widziany w partii zwanej ..pis.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz