Piątek, 30 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Dzień bez Samochodu. Rowerowa wycieczka i festyn na Zawadzie

Już niebawem kolejna edycja Dnia bez Samochodu


Już niebawem kolejna edycja Dnia bez Samochodu


Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski
— Jeżeli chcemy żyć w przyjaznym otoczeniu, powinniśmy jak najczęściej przesiadać się z samochodu na rower — co roku o tej porze niezmiennie powtarza Marek Kamm, miejski oficer rowerowy. 
Nasze ulice, nasz wybór - to hasło tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16 - 22 września).

Jakość codziennego życia mogą poprawić nawet tak niewielkie zmiany, jak dojazdy do pracy nie samochodem, a tramwajem, czy rowerem. Dobry przykład mogą dać urzędnicy z ratusza.— Na pracowników Urzędu Miejskiego, którzy 19 września przyjadą do pracy rowerem będą czekały drobne nagrody — zapowiada Marek Kamm. — Gorąco zachęcamy też innych pracodawców do organizowania u siebie podobnych akcji.
20 września będzie w Elblągu Dniem bez Samochodu. 

— Kto chce razem z nami przejechać przez miasto, powinien o godz. 10.30 stawić się na Placu K. Jagiellończyka — zachęca Kamm. — Wystartujemy o godz. 11, przejedziemy 14 km ulicami miasta i zakończymy przejazd w tym samym miejscu ok. godz. 12.30. Następnie indywidualnie będzie można przejechać na boisko przy ul. Kasprzaka na festyn "Bezpieczna Zawada" (który rozpoczyna się już o godz. 10), organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół "Zawada". 


Codziennie, od 15 do 18 września (od godz. 17) i 20 września (od godz. 15) chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach miejskiej jazdy na rowerze.

— Spotykamy się na Bulwarze Zygmunta Augusta przy Tawernie Tortuga — zaprasza Marek Kamm. — Tym razem wcześniejszych zapisów nie prowadzimy. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma w prezencie tylną lampkę rowerową wysokiej mocy, która na pewno przyda się w warunkach krótkiego dnia i szybko zapadającego zmierzchu.
W sobotę, 19 września, odbędzie się 51 Elbląski Fotoalleycat, czyli jazda rowerem na orientację po Elblągu. Zapisy (marek.kamm@umelblag.pl lub osobiście w pokoju 5 Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki przy ul. Czerwonego Krzyża 2) prowadzone będą do 17 września, do godz. 8.

Rowerzyści wystartują o godz. 17 z Placu Słowiańskiego.
 W niedzielę, 21 września przewidziana jest miejska wycieczka rowerowa. Jej celem będzie zabytkowy dwór w miejscowości Dawidy.
— Jedziemy tam na zaproszenie właściciela, który będzie przewodnikiem po swojej posiadłości. Przygotuje też dla nas ognisko z kiełbaskami — zapowiada Marek Kamm. — Startujemy z Ronda Kaliningrad o godzinie 10.


W poniedziałek, czyli w Europejskim Dniu bez Samochodu, zawsze przypadającym 22 września, będzie można za darmo przejechać autobusem bądź tramwajem za okazaniem dowodu rejestracyjnego swojego auta. Dodatkowo, przez cały "tydzień zrównoważonego transportu" sklepy rowerowe Neksus i KM Bike, za okazany skasowany bilet komunikacji miejskiej lub kartę EKM będą udzielały klientom rabatu przy zakupach.
gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nie #1482864 | 78.88.*.* 11 wrz 2014 21:40

    oby tylko nie jezdzili po chodnikach

    ! - + odpowiedz na ten komentarz