środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

I liga piłkarzy ręcznych. Meble Wójcik Elbląg rozpoczynają sezon

Elbląski zespół po licznych zmianach zaprezentował się kibicom na starówce podczas niedawnego święta chleba

Elbląski zespół po licznych zmianach zaprezentował się kibicom na starówce podczas niedawnego święta chleba

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Ma być lepiej niż w poprzednim sezonie. Czy wystarczy umiejętności i sił, by powalczyć o miejsce na podium? Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg na rozpoczęcie ligi w sobotę zmierzą się na wyjeździe z Kar-Do Spójnią Gdynia.Poprzedni sezon nie spełnił oczekiwań kibiców, działaczy, a także samych zawodników. Meblarze z Elbląga zajęli dopiero siódme miejsce, chociaż przed sezonem celowali w miejsce na podium. Teraz ma być zdecydowanie lepiej. By nie zakończyło się tylko na zapowiedziach dokonano licznych zmian w klubie.

Drużyna ma nowego trenera Dariusza Molskiego i siedmiu nowych zawodników. Są to: Marcin Głębocki (Wybrzeże Gdańsk), Adrian Fiodor, Oskar Sierpina, Piotr Adamczak (wszyscy Gwardia Opole), Stanisław Gębala, Grzegorz Dorsz (obaj Kar-Do Spójnia Gdynia) i Marcin Szopa (Zagłębie Lubin). — Drużynę tworzą głównie młodzi, perspektywiczni i utalentowani zawodnicy — ocenia trener Molski.


Nie zmienia się także długofalowy cel, który ma być awans w 2016 r. do superligi. Z klubem po zakończeniu sezonu pożegnało się siedmiu zawodników: Kamil Dukszto, Tomasz Maluchnik (obaj Pomezania Malbork), Mirosław Ośko (Szczypiorniak Olsztyn), Marcin Malewski (Warmia Olsztyn), Patryk Plaszczak (Wybrzeże Gdańsk), Mateusz Mazur (powrót do VIVE Kielce), Henryk Rycharski (Czuwaj Przemyśl) oraz trener Grzegorz Czapla.


— Mamy za sobą trzy miesiące przygotowań do ligi. W tym czasie rozegraliśmy 13 meczów kontrolnych — podsumowuje trener Molski. — Uważam, że drużyna jest dobrze przygotowana do ligi. Mecze towarzyskie pokazały, że gramy kolektywnie, a przy tym zespół realizuje zadania taktyczne i ma charakter. Na boisku będziemy zostawiali dużo zdrowia i serce. Jeśli nie będzie kontuzji, to swoją grą zadowolimy wszystkich.
Nowy sezon piłkarze ręczni z Elbląga rozpoczną w sobotę wyjazdowym pojedynkiem z Kar-Do Spójnią Gdynia. Całkiem niedawno, bo w ubiegły weekend, te drużyny grały ze sobą w turnieju o puchar burmistrza Kościerzyny. Meblarze wygrali 29:21. — Turniej a liga to jednak zupełnie coś innego — mówi Łukasz Kuliński, kierownik elbląskiej drużyny.


Mecze 1. kolejki:
Pomezania Malbork — MKS Brodnica,
MKS Poznań — KPR Legionowo, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski — Sokół Kościerzyna, Warszawianka Warszawa — Wolsztyniak Wolsztyn, SMS Gdańsk — Astromal Leszno, AZS AWF Biała Podlaska — Warmia Traveland Olsztyn.
jk

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB