Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Już jutro nowa stacja pomp zastąpi tą z 1945 roku

2014-09-16 19:05:30 (ost. akt: 2014-09-16 18:25:40)
Stacja pomp w Kępniewie po modernizacji

Stacja pomp w Kępniewie po modernizacji

Autor zdjęcia: materiały Urzędu Marszałkowskiego

W środę (17 września) o godz. 14 w Kępniewie w gminie Markusy zostanie oddana do użytku nowoczesna stacja pomp, która zastąpi infrastrukturę powstałą jeszcze przed 1945 rokiem. Inwestycja jest elementem programu kompleksowego zabezpieczenia przeciwpowodziowego Żuław. Na tego typu działania Żuławski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu zyskał w tej perspektywie unijnej już 185 mln zł dotacji europejskich.

Inwestycja w Kępniewie obejmowała m.in. wykonanie odcinka kanału pompowego, budowli wlotowej wraz z pompownią, rurociągów tłocznych, sterowni, stacji transformatorowej oraz przepustu pod dnem rzeki Balewki (w celu połączenia polderów w system odwadniany jedną pompownią), kładki nad rzeką oraz utwardzonego pasa komunikacyjnego po koronie wału. Prace kosztowały 3,6 mln zł, a realizowana była dwa lata.
 
W tym roku zarząd w Elblągu prowadzi 26 tego typu zadań inwestycyjnych. Prace współfinansowane są z prowadzonego przez urząd marszałkowski Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
 
Stacja pomp w Kępniewie przed modernizacją

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB