Concordia Elbląg - Dąb 3:0. Pierwsze zwycięstwo jako gospodarz

2014-10-05 13:12:10(ost. akt: 2014-10-05 13:14:51)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Piłkarze Concordii wygrali pierwszy w tym sezonie mecz na własnym boisku.
Pojedynku z Dębem nie mogli lepiej rozpocząć, bo już po 10 minutach prowadzili 2:0. Najpierw Hikaru Kawasakiya przelobował bramkarza, a kilka minut później Jean Claude Essomba strzałem z narożnika pola karnego podwyższył na 2:0.
Jeszcze do przerwy każda ze stron mogła zmienić rezultat. W 30. min po uderzeniu piłki głową Michała Łabieńca świetnie interweniował Przemysław Matłoka, a w 44. min Tomoki Fujikawa strzelił w boczną siatkę.

W drugiej połowie nadal przeważali elblążanie i to oni częściej utrzymywali się przy piłce. W 52. min na strzał z dystansu zdecydował się Kawasakiya i piłka trafiła w same okienko bramki gości. Gospodarze mogli poprawić rezultaty, ale Essomba oraz Jinya An nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji. JK