Olimpia Elbląg - Puszcza Hajnówka 4:0

2014-11-02 15:23:32(ost. akt: 2014-11-03 10:53:02)
Łukasz Pietroń zdobył w meczu z Puszczą dwie bramki

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Po jednostronnym pojedynku piłkarze Olimpii Elbląg pokonali w niedzielę (02.11) Puszczę Hajnówka 4:0 w 15. kolejce III ligi piłkarskiej.
Z tego spotkania cieszyć może tylko wynik. Gospodarze odnieśli przekonywujące zwycięstwo, ale ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Żółto-biało-niebiescy razili niedokładnością w grze, brakowało skuteczności i nic też dziwnego, że przed przerwą zostali mocno wygwizdani przez kibiców, chociaż prowadzili 2:0. Puszcza po pierwszej połowie powinna przegrywać jeszcze wyżej. Doskonałych sytuacji na bramki nie potrafili zamienić Anton Kołosow, Jakub Bojas, Damian Szuprytowski, a także Łukasz Pietroń i Paweł Kowalczyk.

Elblążanie od początku przeważali, byli zdecydowanie lepsi we wszystkich elementach, z kolei goście wcale nie murowali bramki, lecz walczyli ambitnie. Wynik spotkania już po 90 sekundach otworzył Łukasz Pietroń, który wykorzystał rzut karny za faul na Atonie Kołosowie. Tuż przed przerwą ten sam zawodnik strzałem z 14 metrów podwyższył rezultat.

W drugiej części spotkania elblążanie zagrali trochę szybciej. W 53. min po dośrodkowaniu Radosława Stępnia, Kołosow uprzedził obrońców gości i z bliska strzelił głową do siatki. Dwie minuty później wynik meczu ustalił Szuprytowski pokonując bramkarza rywali strzałem z pola karnego. JK