Juniorzy Olimpii wygrali w Łodzi i wydostali się ze strefy spadkowej

2014-11-03 16:10:00(ost. akt: 2014-11-03 16:13:20)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Młodzi juniorzy Olimpii Elbląg w rozgrywkach centralnych, odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie i pierwsze na wyjeździe. W niedzielę pokonali w Łodzi tamtejszy ŁKS 3:1 i tym samym wydostali się ze strefy spadkowej
Elblążanie sprawili miłą niespodziankę, wygrywając w Łodzi z wyżej notowanym ŁKS. Było to drugie z rzędu zwycięstwo piłkarzy Olimpii. Już po 25 minutach gry podopieczni trenera Dariusza Tyburskiego wygrywali 3:0 i zanosiło się na pogrom gospodarzy. Najpierw po indywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się Michał Bartkowski. W 15 min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Bartosza Skolimowskiego, piłka po uderzeniu Bartkowskiego ponownie swoje miejsce znalazła w siatce. Elblążanie poszli za ciosem i długo nie musieli czekać na kolejnego gola. Dziesięć minut później, sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy wykorzystał Paweł Leszczyński i tym samym podwyższył rezultat spotkania. — Łodzianie nie dawali za wygraną, sami przeszli do ataków i w 36 min po rzucie rożnym Jakub Olejniczak skierował piłkę głową do siatki. — Od tego momentu, to my przejęliśmy inicjatywę, nadawaliśmy ton grze, ale brakowało nam skuteczności - informuje trener ŁKS - Piotr Faryński. Mimo kilku dogodnych sytuacji do przerwy wynik nie uległ zmianie - dodaje. Po przerwie, robiliśmy wszystko by poprawić rezultat, lecz defensywa elblążan zagrała znacznie wyżej w defensywie i nasze ataki rozbijała już na 20 metrze od swojej bramki - ocenia - Faryński. Jak się później okazało, taktyka gości zdała egzamin, a my nie mając pomysłu na zdobycie bramek zeszliśmy z boiska pokonani, sprawiając sobie niespodziankę in minus - stwierdza szkoleniowiec ŁKS.

Pozostałe wyniki: KSZO Ostrowiec Św. — GKS Bełchatów 0:1, Polonia Warszawa — ŁKS Łomża 3:0, Cracovia Kraków — Motor Lublin 3:0, Stal Mielec — Korona Kielce 1:1, Stomil Olsztyn — Wisła Kraków 5:1, Stal Rzeszów — Jagiellonia Białystok 0:2 Wisła Puławy — Legia Warszawa (przeł. 5.11). Kolejne spotkanie Olimpia rozegra 8.11 o godz. 13 u siebie z Polonią Warszawa