E.Leclerc Orzeł - APS 3:0. Elblążanki na wiele rywalkom nie pozwoliły

2014-11-30 17:55:00(ost. akt: 2014-11-30 18:02:35)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Piąte zwycięstwo za trzy punkty odniosły w sobotę siatkarki E. Leclerca Orzeł Elbląg. Przed własną publicznością pokonały APS Rumia nie tracąc seta.

Przed spotkaniem trener elblążan Andrzej Jewniewicz nie miał specjalnie wesołej miny. W przededniu meczu Katarzyna Szostak doznała kontuzji palca u nogi, jednak mimo bólu zgłosiła gotowość do gry i tym samym pomogła koleżankom w odniesieniu sukcesu.

Mecz od początku ułożył się po myśli gospodyń, które narzuciły swój styl gry, przy dobrej zagrywce, niezłym przyjęcie i ataku ze skrzydeł. Zawodniczki z Rumii momentami były bezradne i nie potrafiły znaleźć sposobu na dobrze grające elblążanki. tak szybko (po 70 minut) podopieczne trenera Jewniewicza jeszcze w tym sezonie jako zwyciężczynie nie schodziły z boiska. W pierwszym secie Orzeł dobrze wszedł w mecz i po kilku skutecznych atakach objął prowadzenie 6:0. Za chwilę to APS zdobył cztery punkty z rzędu i zrobiło się 6:4. Od tego momentu elblążanki już nie pozwoliły na wiele drużynie z Kaszub. Prowadziły 20:11 i skończyły seta 25:16. Drugi set rozpoczął się ponownie pod dyktando Orła. E. Leclerc prowadził 8:2, 14:4, 20:8 i by ostatecznie wygrać 25:12 w ciągu 21 min. W trzecim secie elblążanki jakby pewne swego, spuściły trochę z tonu i drużyna z Rumii toczyła wyrównany bój do stanu 17:17. Od tej chwili grę na siebie przejęła Monika Tchórzewska, która nie tylko punkty zdobywała w ataku, ale i także na zagrywce (2 asy) i szybko na prowadzenie wyszły gospodynie 24:22. Po chwili atak Aleksandry Szczygłowskiej okazał się skuteczny. Wygrał E. Leclerc Orzeł za trzy punkty i tym samym sprawił miły prezent imieninowy dla swojego trenera Andrzeja Jewniewicza.
W sobotę (6 grudnia) o godz. 17. E.Leclerc podejmować będzie Orzeł Malbork.

Pozostałe wyniki: Atom Trefl II Sopot — SMS Police 3:1, Libero Starogard Gd — Energa Poznań 1:3, Czarni Słupsk — PSPS Chemik II Police 1:3, Wzgórze Murowana Goślina — Orzeł Malbork 0:3.