MKS Brodnica — Meble Wójcik 26:20. Faworyt rozczarował

2014-12-07 13:30:00(ost. akt: 2014-12-07 13:35:03)
Meble Wójcik:MKS Brodnica

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

To był przedostatni pojedynek elbląskich Meblarzy w I rundzie. Zespół uważany za zdecydowanego faworyta rozczarował i zszedł z boiska pokonany. Nie chodzi to już o porażkę, ale w stylu jakim to uczynił.
Z beniaminkiem elblążanie walczyli już w tym sezonie w Pucharze Polski i wygrali 34:28. Przed tym meczem mieli aż 11 pkt. przewagi nad swoim rywalem i nikt nie dopuszczał myśli o porażce, tym bardziej, że gospodarze jak do tej pory zanotowali tylko jedno zwycięstwo.
Od początku spotkania prowadzili brodniczanie. W 9 min wygrywali 5:1, a gola dla elblążan zdobył Piotr Adamczak. Po kwadransie przewaga MKS wzrosła do 5 goli (8:3). Na pięć min przed przerwą beniaminek wygrywał 12:7, a gra elblążan pozostawiała wiele do życzenia. Zespół słabo sobie radził w akcjach ofensywnych, popełniał za dużo nie wymuszonych błędów a na dodatek defensywa wyglądała jak "ser szwajcarski" – mówi kierownik elbląskiej drużyny Łukasz Kuliński.

Po przerwie nastąpił dobry okres gry Meblarzy. W 41 min przegrywali tylko 16:17. — Niestety, tej dobrej gry było za mało ocenia — Kuliński.
W 48 min. miejscowi wygrywali 21:18. Jakby tego było mało w kolejnych minutach gospodarze zdobyli sześć goli, elblążanie dwa i niespodzianka stała się faktem. Strata punktów w Brodnicy jest dużym zaskoczeniem. Tej porażki nikt się nie spodziewał i w ogóle nie powinna się ona przydarzyć. Trener jak i zawodnicy powinni szybko wyciągnąć wnioski i w następnym meczu ligowym w sobotę u siebie z Pomezanią Malbork, udowodnić, że był to tylko wypadek przy pracy.