E.Leclerc Orzeł Elbląg - Orzeł Malbork 3:1. Przełamały złą passę

2014-12-07 16:45:42(ost. akt: 2014-12-09 09:37:10)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

II ligowe siatkarki Orła Elbląg na rozpoczęcie drugiej rundy pokonały w Elblągu malborskiego Orła 3:1. Po 10 kolejkach umocniły się dzięki temu na 4 pozycji w lidze.
Przed tym spotkaniem elblążanki miały tylko punkt przewagi nad zespołem z Malborka. Ten mecz miał pokazać, że nie przypadkowo zajmują czwartą lokatę. Nie rozpoczął się jednak po myśli siatkarek z Elbląga. Pierwszą partię wygrały rywalki. W drugim secie widać było, że gospodynie wyciągnęły wnioski. Grały skutecznie w ataku, dobrze funkcjonowała zagrywka i prowadziły przez cały czas (11:4, 16:7, 20:11 i wreszcie 25:14). Początek trzeciej partii nie nastrajały optymistycznie, ale siatkarki z Elbląga szybko odrobiły straty, wyszły na prowadzenie 12:11 i poszły za ciosem. W czwartym, jak się później okazało ostatnim secie, wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 8:8.

— Jak tu się nie cieszyć. Przełamaliśmy złą serię trzech przegranych meczów z Orłem Malbork. Moje zawodniczki pokazały się z dobrej strony, pokazały charakter. Wygrały za trzy punkty i sprawiły kibicom prezent na Mikołajki — podsumował trener elbląskiego Orła Andrzej Jewniewicz.

Pozostałe wyniki 10. kolejki: SMS Police — PSPS Chemik Police 0:3, Czarni Słupsk — Energetyk Poznań 0:3, Libero Starogard Gdański — APS Rumia 3:2, Wzgórze Murowana Goślina — Atom Trefl II Sopot 0:3.