Polki przegrały z Hiszpanią 22:29. Dwusetny mecz Kingi Grzyb w biało-czerwonych barwach

2014-12-07 20:52:20(ost. akt: 2014-12-07 20:57:46)
Kinga Grzyb rozegrała dwusetny mecz w reprezentacji Polski

Polskie szczypiornistki przegrały z Hiszpanią 22:29 w swoim pierwszym występie na rozpoczętych właśnie mistrzostwach Europy w Chorwacji i na Węgrzech. Przed nimi w grupie jeszcze dwa mecze, kolejno z Węgierkami i Rosjankami. Jeden z nich trzeba wygrać, by awansować do kolejnej fazy ME.
Jeszcze przed meczem Kinga Grzyb otrzymała biało-czerwony bukiet kwiatów od sekretarza generalnego Związku Piłki Ręcznej w Polsce Marka Góralczyka. Dla lewoskrzydłowej Startu Elbląg mecz z Hiszpanią był dwusetnym w reprezentacji Polski.

Hiszpania okazała się wymagającym rywalem, skrupulatnie wykorzystując błędy Biało-czerwonych. Jednak w pierwszej połowie reprezentantki Polski pokazały, że potrafią toczyć wyrównaną walkę z Hiszpanią. Po 8. było 3:3, a za chwilę po golu Moniki Stachowskiej było nawet 6:5 dla Polek. Do szatni w lepszych nastrojach schodziły jednak Hiszpanki, które w pierwszych 30 minutach wypracowały sobie trzybramkową przewagę.

W drugiej połowie Hiszpanki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, pewnie odnosząc pierwsze zwycięstwo na ME. Najlepszą polską zawodniczką wybrano Karolinę Kudłacz. Kinga Grzyb zdobyła w całym meczu trzy bramki.
Kolejny mecz grupowy reprezentacja Polski rozegra już we wtorek z Węgrami (20.15), a dwa dni później z Rosją. By awansować do kolejnej fazy turnieju trzeba wygrać przynajmniej jeden mecz.