Szybkie zwycięstwo elbląskich siatkarek na zakończenie roku

2014-12-22 18:30:00(ost. akt: 2014-12-22 18:33:20)
Orzeł pokonał przeciętnie grające rywalki z Murowanej Gośliny 3:0

Zaledwie godziny potrzebowały siatkarki E.Leclerc Orzeł Elbląg, by wygrać za trzy punkty mecz z Zielonym Wzgórzem Murowana Goślina.
To będą wesołe święta dla elbląskiej drużyny i jej kibiców. W ostatnim meczu w tym roku Orzeł pokonał przeciętnie grające rywalki z Murowanej Gośliny 3:0.

— Wszystko zostało zrealizowane po naszej myśli, tak jak sobie to zakładaliśmy — podsumowuje trener elbląskiej drużyny Andrzej Jewniewicz. — Wygraliśmy za trzy punkty, nie tracąc seta, a co najważniejsze tym razem zagrały wszystkie zawodniczki wpisane do protokołu. Odnotować też należy udany debiut 16-letniej Julii Dunajskiej (Sparta Braniewo) na pozycji libero.

Przez cały czas warunki dyktował Orzeł, który był we wszystkich elementach gry zdecydowanie lepszy i przewyższał swojego rywala o klasę. Drużyna gości w pierwszym secie dotrzymywała kroku gospodyniom tylko do stanu 6:6. Bardziej zacięta była druga partia, w której było 19:19, ale w ostatnich akcjach meczu gospodynie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Trzeci set nie mógł się lepiej rozpocząć dla elblążanek, bo dzięki trudnej zagrywce Moniki Tchórzewskiej prowadziły już 11:0 i było wiadomo, że po takim początku ten set i cały mecz mają już wygrany.

Pozostałe wyniki: Energa Poznań — SMS Police 3:1, PSPS Chemik Police — APS Rumia 3:0, Libero Starogard Gdański — Atom Trefl II Sopot 1:3, mecz Czarni Słupsk — Orzeł Malbork odbędzie się 25 stycznia.