Rewelacyjne występy Adriana Wielgata

2014-12-23 09:10:00(ost. akt: 2014-12-23 09:16:53)
Adrian Wielgat (z lewej)

Adrian Wielgat, podopieczny trenera Romana Rycke, wywalczył złoty medal w wyścigu drużynowym, a także dwa brązowe medale na dystansach 5000 i 10000 metrów podczas akademickich mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim.
Na torze wysokogórskim Medeo w Ałmatach (Kazachstan) w niedzielę zakończyły się II akademickie mistrzostwa świata. Doskonale podczas zawodów spisała się reprezentacja Polski, która wywalczyła czternaście medali, w tym osiem złotych, trzy srebrne i trzy brązowe.

Powody do zadowolenia ma jedyny elblążanin startujących w tych zawodach, obecnie student Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu Gdańsk, Adrian Wielgat (Orzeł Elbląg). Podopieczny trenera Romana Rycke wywalczył złoty medal w wyścigu drużynowym, a także dwa brązowe medale na dystansach 5000 i 10000 metrów.

Łyżwiarze szybcy Orła przygotowują się obecnie do mistrzostw Polski na dystansach, które odbędą się 28-30 grudnia w Warszawie.