Złota drużyna Orła Elbląg! Spory sukces elbląskich łyżwiarzy szybkich w Warszawie

2015-01-02 10:13:09(ost. akt: 2015-01-02 10:28:41)
Adrian Wielgat

Łyżwiarze szybcy Orła Elbląg wywalczyli złoty medal w biegu drużynowym podczas mistrzostw Polski w wieloboju w Warszawie.
Rywalizacja w biegu drużynowym podczas mistrzostw Polski w wieloboju toczyła się na ośmiu okrążeniach. Drużyna elbląskiego Orła wygrała z czasem 4.17,70. Srebrny medal zdobyła drużyna AZS Zakopane (4.20,97), a brązowy Błyskawica Domaniewice (4.24,20). Szóste miejsce zajęła drużyna Vikinga Elbląg w składzie: Mateusz Brydziński, Łukasz Mazurek i Marcin Bachanek z czasem 4.37,73.

Złoty medal w biegu drużynowym to jeden z największych sukcesów elbląskiego łyżwiarstwa szybkiego w ostatnich latach. W złotej drużynie wystartowali: Adrian Wielgat, Sebastian Kłosiński i Michał Domański. Dwaj ostatni jeszcze rok temu ścigali się w short-tracku, ale postanowili przenieść się na długi tor.

W stolicy odbyły się także młodzieżowe mistrzostwa Polski. Łyżwiarze szybcy Orła zdobyli w sumie sześć medali.
— Adrian Wielgat wywalczył złoto na 3000 i 5000 m, brąz na 1500 m oraz wygrał klasyfikację wielobojową. Sebastian Kłosiński dołożył do naszych osiągnięć dwa srebrne medale zdobyte na 1000 i 1500 m — mówi trener Orła Roman Rycke.
Prawdziwym pechowcem okazał się Michał Domański. W trzech konkurencjach (500, 1000 i 1500 m) został sklasyfikowany na czwartym miejscu.