Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

W niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sprawdź co się będzie działo

2015-01-10 08:00:00 (ost. akt: 2015-01-10 12:00:35)
WOŚP Elbląg

WOŚP Elbląg

Autor zdjęcia: Ryszard BielBlisko 4 miliony 200 tysięcy — to wartość sprzętu medycznego, zakupionego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, który do tej pory trafił do elbląskich placówek służby zdrowia. Trudno wyliczyć, ilu pacjentów dzięki niemu uratowano. W niedzielę kolejny finał.

Podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę będą zbierane pieniądze na leczenie dzieci i seniorów.
— Na ulice Elbląga wyjdzie 488 wolontariuszy z puszkami. Tradycyjnie będą im towarzyszyli wojskowi — wyjaśnia Agnieszka Banaś, szefowa elbląskiego sztabu. — Konto WOŚP zasilą również pieniądze z aukcji. Pierwsze, na stronie internetowej www.wosp-elblag.pl, ruszyły już w czwartek. Pod młotek pójdzie kilkadziesiąt przedmiotów i usług.

Wśród nich są między innymi ławeczka na Starym Mieście, udział w crossie kajakowym czy lot wiatrakowcem nad Elblągiem. Licytacje internetowe zakończą się w poniedziałek o godz. 9.

Gram w Finale, nie biorę kasy


Kwesta uliczna i aukcje to jednak nie wszystko. W niedzielę działo się będzie o wiele więcej. Scena główna stanie tradycyjnie na starówce. Finał rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do 20. W międzyczasie czekają nas występy lokalnych zespołów, między innymi: Pandemii, Sakin Ol i Marty Głuszewskiej z zespołem Divergent.
— Wszyscy artyści zagrają zgodnie z ideą „Gram w Finale, nie biorę kasy!” — zapewniają organizatorzy. — Pokrywamy realne koszty dojazdu, zapewniamy ciepły posiłek i super atmosferę.
Imprezę zakończy pokaz fajerwerków. 
Działania elbląskiego sztabu wspomoże aż 30 mniejszych i większych sztabików z Elbląga i okolic, m.in. z Pasłęka, Kamionka Wielkiego, Młynar i Krynicy Morskiej.

Kurs zabytkowym tramwajem
W wielu miejscach kwesty już trwają. W sobotę rozpoczął się tydzień z WOŚP w Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu. Można tu odwiedzić fryzjera, naprawić drobny sprzęt AGD i RTV, a nawet komputerowo sprawdzić auto wybranej marki. Wszystkie usługi wykonują uczniowie szkoły, pod okiem nauczycieli. Akcja potrwa do niedzieli. 
Dzisiaj, w godz. 9-12, orkiestra zagra w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1. W programie wydarzenia jest między innymi loteria fantowa, kiermasz i licytacja gadżetów WOŚP. Z kolei w sobotę w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Korczaka odbędzie się maraton zumby na rzecz WOŚP. Start zaplanowano o godz. 16. Tego samego dnia o godz. 20 odbędzie się „Woddstockowe granie w Mjazzdze”. Wstęp na obie imprezy za "wrzut do puszki". 

Część sztabików zagra również w niedzielę. Wśród nich są m.in. Szkoła Podstawowa nr 4, 16, 18, 19. Tego dnia będzie można przejechać się również zabytkowym tramwajem, który od godz. 10 do 16 będzie kursował po trasie linii nr 4. Podczas przejazdu nie trzeba będzie kasować biletów - w zamian można wesprzeć WOŚP, dorzucając się do puszki.
Do akcji pomocy potrzebującym włączają się również Elbląskie Morsy, które zapraszają chętnych do wspólnej kąpieli. Odbędzie się ona w niedzielę o godz. 12 w Stegnie.

Ubiegłoroczny, elbląski rekord WOŚP to 181 580,77 złotych. Czy uda się go pobić w najbliższą niedzielę? 
Program 23.

Prowadzenie – duet konferansjerski Marcin Szesza i Łukasz Brzostek

godz. 14 występ Marty Gałuszewskiej z zespołem Divergent

godz. 15 koncert Sakin Ol (elbląskie reggae)

godz. 16 koncert Alternatywy 5 (covery)
,17.00 - koncert Pandemii (rock)

godz. 18 Radio Bagdad

godz. 19 występ Aleksandry Berezowskiej z zespołem Lustra 

godz. 20 Światełko do nieba
Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB