środa, 21 sierpnia 2019. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

W SP 19 i SOSW nr 1 już zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zdjęcia!

2015-01-10 12:01:58 (ost. akt: 2015-01-10 12:29:57)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Uroczej oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 przy ul. Kopernika już zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Szkoła Podstawowa nr 19
Pomimo tego, że oficjalne granie WOŚP rozpoczyna dopiero w niedzielę, my 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mamy już za sobą! „Graliśmy” w piątek (09.01) przez trzy godziny od 14 do 17.
Atmosfera, pomimo brzydkiej deszczowej pogody, była bardzo gorąca, a nasi przyjaciele otworzyli swoje serca (i portfele ;) dla najmłodszych oraz seniorów i hojnie wsparli nasz dziewiętnastkowy sztabik.
Jak co roku zapewniliśmy naszym gościom moc atrakcji. Występy uczniów - czasem karkołomne i wymagające niemałej gibkości ciała i umiejętności- jak występ cheerleaderki przeplatane były aukcjami, które znakomicie podkręcały panie Emilka, Beata i… pani dyrektor. Goście chętnie licytowali różne przedmioty, a największym zainteresowaniem cieszyły się gadżety WOŚP, bilety wstępu na przedstawienia teatralne, przedmioty rękodzieła, a także karnety do salonów piękności i zakładów fryzjerskich.
Nasi uczniowie pokazali się w występach wokalnych, instrumentalnych, sportowych i tanecznych.
Więcej informacji o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Elblągu - tutaj
Wspaniałą atrakcją był Maraton Zumba Fittness, który poprowadziła profesjonalna trenerka Zumby Kasia Gogol-Urbańska. Ta energiczna i żywiołowa kobieta ma istny dar i genialnie rozkręca zajęcia. Jej temperament i przebojowość skutecznie zachęciły każdego do intensywnego wysiłku. Uczestnicy (zaprawieni zumbowicze, ale też i zupełni nowicjusze) w ciągu dwóch godzin maratonu wylewali siódme poty podczas pełnych energii tańców i spalili całą masę kalorii.
Dużym zainteresowaniem, jak zawsze przy tego typu imprezach w naszej szkole, cieszyła się kawiarenka, w której w błyskawicznym tempie rozchodziły się słodkości upieczone przez mamy naszych uczniów. Również wszystkie losy loterii fantowej zostały wyprzedane. Furorę zrobił legendarny już przepyszny bigos, który specjalnie na tę okazję gotował się aż trzy dni.

W piątek gościliśmy w naszej szkole całe rodziny - od najmłodszych orkiestrowiczów po seniorów, którzy grają z nami od samego początku dziewiętnastkowej orkiestry. Serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie i wspólną zabawę. Dokładamy swoją cegiełkę w wysokości ok. 4 000 zł (nadal trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas Maratonu Zumby) do Sztabu Głównego i zapraszamy wszystkich za rok na 24 finał WOŚP. Już dziś zapewniamy że… Będzie się działo!
Agnieszka Brocka, Szkoła Podstawowa nr 19

Także pod koniec tygodnia, w czwartek i piątek, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 przy ul. Kopernika w Elblągu.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB