Elbląg szczęśliwy dla siatkarzy Lotosu Trefl Gdańsk. Wygrali z BBTS Bielsko-Biała 3:2

2015-01-14 21:20:10(ost. akt: 2015-01-15 07:13:53)

Około 2800 kibiców na trybunach, trwający ponad dwie godziny mecz i praktycznie niesłabnący doping. W środę (14.01) kibice w Elblągu mogli na żywo zobaczyć siatkówkę w wykonaniu dwóch zespołów z PlusLigi. Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk pokonali w elbląskiej hali BBTS Bielsko-Biała 3:2 w 1/8 finału Pucharu Polski.
Dla kibiców, którzy przyszli popatrzeć na dobrą siatkówkę, a nie kibicują żadnej z tych drużyn, spotkanie nie mogło się lepiej ułożyć. Do wyłonienia lepszego w Elblągu potrzebnych było pięć setów.
W ostatnich latach gdańskiej drużynie nie wiodło się zbyt dobrze w Pucharze Polski. Od 2008 r. Lotos Trefl nie przebrnął przez pierwszą rundę tych rozgrywek. Nigdy też nie wygrał z zespołem PlusLigi. To już historia. W środę gdańszczanie rozpoczęli przygodę z PP w tym sezonie i na początek w Elblągu pokonali, po trwającym ponad dwie godziny meczu, BBTS Bielsko-Biała 3:2.

Lotos Trefl także po raz pierwszy wystąpił w roli gospodarza poza Trójmiastem. Jak tłumaczą w gdańskim klubie, wybór Elbląga nie był przypadkowy. Lotos Trefl współpracuje z tutejszym Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.
— Po drugie w tym mieście gdański klub ma wiele fanów. Liczymy, że po środowym meczu będzie ich jeszcze więcej — dodają w klubie.

W hali Centrum Sportowo-Biznesowego siatkarzy z Gdańska zagrzewało do walki około 2,8 tys. kibiców. Doping nie słabł przez całe spotkanie. Faworytem tego meczu był Lotos Trefl, który w PlusLidze zajmuje drugie miejsce. Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, pierwszy set gdańszczanie wygrali bez większych problemów. Schody zaczęły się od drugiej partii, w której goście wyrównali stan spotkania. Także trzeci był wyrównany. Więcej, na drugą przerwę techniczną siatkarze z Bielsko-Białej schodzili prowadząc czterema punktami (16:12). Mimo to gdańszczanie powoli odrabiali straty i wygrali tego seta 25:22.

To jednak nie był koniec siatkarskich emocji w tym spotkaniu, bo czwartą partię wygrali rywale, a siatkarze z Gdańska w ostatnich akcjach tej części meczu zupełnie się pogubili. Właściwy rytm gry odnaleźli w tie-breaku i dzięki temu nadal grają w Pucharze Polski. Czy wrócą jeszcze kiedyś do Elbląga? Tego na razie nie wiadomo.