Pierwszy sparing wygrany. Olimpia Elbląg pokonała Powiśle Dzierzgoń 5:2. Zobacz bramki. FILM!

2015-01-17 14:27:36(ost. akt: 2015-01-17 18:18:18)

Pierwszy w tym roku mecz kontrolny rozegrali w sobotę piłkarze III-ligowej Olimpii Elbląg. Żółto-biało-niebiescy pokonali IV-ligowca z woj. pomorskiego, Powiśle Dzierzgoń 5:2 (1:1).

W podstawowym składzie Olimpii pojawiło się dwóch nowych piłkarzy: Kamil Wenger (ostatnio Wigry Suwałki) oraz bramkarz 19-letni Kamil Czapla, wychowanek Lecha Poznań. Od pierwszej minuty grał także Patryk Sokołowski, ostatnio występujący w Zniczu Pruszków. 20-latek miał już okazję reprezentować barwy elbląskiego klubu wiosną ub. roku, kiedy Olimpia grała jeszcze w II lidze.

Sobotni sparing w Elblągu rozpoczął się dość niespodziewanie, bo już po pierwszej akcji goście objęli prowadzenie. Wyrównać mógł Kamil Graczyk, ale z rzutu karnego trafił w słupek. Chwilę później precyzji nie zabrakło Jakubowi Bojasowi i był remis 1:1.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Powiśle objęło prowadzenie. Krzysztof Wierzba strzelał z karnego, Czapla wyczuł jego intencję i odbił piłkę, ale dobitka Wierzby była już skuteczniejsza. Później jednak wydarzenia na boisku zdominowali gospodarze, czego efektem były jeszcze trzy gole.