Concordia Elbląg wygrała sparing z Powiślem Dzierzgoń 2:1

2015-01-24 14:02:05(ost. akt: 2015-01-24 16:43:26)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Po golach Radosława Bukackiego i Tomasza Gapskiego Concordia Elbląg pokonała w meczu towarzyskim Powiśle Dzierzgoń 2:1 (2:0). Honorowego gola dla Powiśla zdobył Krzysztof Wierzba.
Piłkarze Concordii odnieśli zasłużone zwycięstwo, chociaż mogli w sobotę wygrać wyżej. Szwankowała skuteczność. Już w pierwszej połowie doskonałych sytuacji nie wykorzystali: Paweł Sagan (dwóch) oraz Mateusz Szmydt.
Pierwszą bramkę gospodarze strzelili po indywidualnej akcji Radosława Bukackiego, który najpierw minął dwóch zawodników, a później z narożnika pola karnego posłał piłkę po długim rogu do siatki. Jeszcze przed przerwą wynik poprawił Tomasz Gapski, który wykorzystał dośrodkowanie Sebastiana Tomczuka.
Powiśle atakowało, ale pomysł miało tylko na to, jak przedostać się w pobliże pola karnego Concordia. Tutaj jej akcje w porę rozbijali elbląscy obrońcy.

W przerwie trener Concordii Władysław Obrębski dokonał sześciu zmian. Przewaga jego drużyny w drugiej połowie nie była już tak widoczna. W tym czasie goście strzelili honorowego gola, a jego autorem był dobrze znany w Elblągu Krzysztof Wierzba.