Cztery lata bez wygranej. Czy Start w sobotę przerwie serię porażek z drużyną z Lublina? FILM!

2015-01-28 19:47:58(ost. akt: 2015-01-28 20:19:07)

Cztery lata minęły od czasu, kiedy piłkarki ręczne Startu Elbląg ostatni raz pokonały w lidze drużynę z Lublina. Okazja do przerwania tej złej serii będzie już w najbliższą sobotę (31.01) w Elblągu. Pojedynek Startu z mistrzem Polski, MKS Lublin rozpocznie się o godz. 17.
Ostatni raz Start wygrał w lidze z drużyną z Lublina... w styczniu 2011 roku. Triumfował wtedy 25:23, chociaż do przerwy przegrywał 10:14. Druga połowa w jego wykonaniu była fenomenalna. Wśród najskuteczniejszych zawodniczek tego spotkania była Edyta Szymańska (pięć bramek), która do dzisiaj reprezentuje barwy elbląskiego klubu. Od tamtej pory obie drużyny w lidze spotykały się siedmiokrotnie - górą zawsze były lublinianki. Jak będzie w sobotę?

Drużyna z Lublina w obecnym sezonie zgromadziła 31 pkt i nie przegrała żadnego pojedynku, wygrywając 15 spotkań, remisując tylko raz, co daje je prowadzenie w tabeli. Start rozpoczął drugą rundę poważnie osłabiony, a mimo to skrupulatnie gromadzi punkty. W rundzie rewanżowej wygrał trzy spotkania, przegrywając tylko jedno z wiceliderem Vistalem Gdynia.

Sobotnie spotkanie w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej rozpocznie się o godz. 17. Wstęp dla dzieci za okazaniem legitymacji szkolnej jest darmowy.

Humory w elbląskim zespole dopisują. A tak na sobotni pojedynek zaprasza jedna z zawodniczek Startu Lidia Żakowska. Zapowiedź przygotował Klub Kibica Startu Elbląg