Czwarte miejsce się oddala. AZS Koszalin - Start Elbląg 29:24

2015-02-08 15:04:48(ost. akt: 2015-02-08 17:29:14)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Start Elbląg przegrał z Energą w Koszalinie 24:29. Sobotnia porażka mocno zmniejsza szansę elblążanek na ukończenie rundy zasadniczej na czwartym miejscu w tabeli, co daje nieco korzystniejszą sytuację w play-off.

Start awans do fazy play-off ma już pewny, teraz chodzi o to, by do decydujących meczów w walce o medale przystąpić z jak najlepszego miejsca. W korzystniejszej sytuacji są drużyny, które rundę zasadniczą zakończą na miejscu w pierwszej czwórce. To one w przypadku trzeciego meczu, decydującego o awansie do kolejnej rundy play-off, są jego gospodarzem.
Szczypiornistki Startu celowały w czwarte miejsce. Jednak po sobotniej porażce z Energą w Koszalinie 24:29 tracą do tej drużyny cztery punkty. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało jeszcze pięć kolejek spotkań.

Początek meczu przebiegał pod dyktando koszalinianek, które po pięciu minutach prowadziły 4:1. Start zaczął odrabiać straty i w 10. min po trafieniu Katarzyny Kołodziejskiej był remis 4:4, a w 26. min po kolejnej bramce reprezentacyjnej lewoskrzydłowej po raz pierwszy prowadził 13:12. W końcówce pierwszej odsłony spotkania miejscowe nie dawały za wygraną. Nie tylko doprowadziły do wyrównania, ale po celnym trafieniu Aleksandry Kobyłeckiej ponownie wyszły na prowadzenie, tym razem 14:13.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od błędów elbląskiej drużyny, co skrupulatnie wykorzystały rywalki, uciekając na trzy bramki (17:14). Wiele kontrowersji wywoływały decyzje sędziów. Start dwukrotnie grał w podwójnym osłabieniu. Jeszcze w 51. min przegrywał tylko 21:25, ale poderwał się do walki, zdobyły nawet kontaktową bramkę (24:25). Gospodynie nie dały sobie wydrzeć wygranej z rąk.

— Już po 30 minutach powinniśmy prowadzić 2-3 bramkami. Popełniliśmy jednak za dużo błędów — podsumował trener elblążanek Antoni Parecki. — Po przerwie powinniśmy powrócić do dobrej gry. Jednak brak skuteczności, źle kończone akcje oraz kilka kontrowersyjnych decyzji sędziów, sprawiły, że Koszalin opuszczamy z porażką — dodał.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: KPR Jelenia Góra — Zagłębie Lubin 26:29 (12:15), Piotrcovia Piotrków Tryb — SPR OLkusz 30:23 (14:9), W meczu awansem Selgros Lublin — Ruch Chorzów 39:30 (16:14), Pogoń Baltica Szczecin — Vistal Gdynia 20:25 (11:14). Olimpia Beskid Nowy Sącz — Sambor Tczew kończy się dziś o godz. 20