Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Odnowiona baza pogotowia, nowe ambulanse. Efekt? "Szybciej docieramy do pacjentów"

2015-02-12 14:47:36 (ost. akt: 2015-02-12 15:32:19)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Ponad dwa miliony 200 tysięcy euro wydano na odnowienie bazy przy ulicy Orzeszkowej, zakup nowych ambulansów oraz nowoczesnego wyposażenia. Dzięki temu elbląscy ratownicy medyczni szybciej docierają do pacjentów i sprawniej udzielają im pomocy.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu zakończył realizację projektu unijnego. Ten zakładał modernizację bazy Działu Ratownictwa Medycznego przy ul. Orzeszkowej i sali konferencyjnej w szpitalu przy ulicy Królewieckiej, co kosztowało ponad 3 miliony 750 złotych oraz zakupy na ponad 4 mln 200 tys. zł.

— Baza przy ul. Orzeszkowej remontu bezwzględnie wymagała już od dłuższego czasu, zarówno ze względu na komfort pracy, jak i przechowywanie sprzętu — przyznaje Piotr Tomaszewski, kierownik projektu. — Teraz, po dwóch latach od rozpoczęcia projektu, spełnia wszystkie wymagania.
— Najważniejsze dla nas było to, aby skrócić czas dotarcia do pacjenta i to się udało dzięki zakupowi pięciu nowych ambulansów — dodaje Michał Missan. — Nasz tabor jest w tej chwili naprawdę imponujący. Średni wiek wozów to 2,5 roku.

Imponujące jest również wyposażenie karetek. Do dyspozycji ratowników i lekarzy są między innymi nowoczesne defibrylatory, które umożliwiają wysłanie zapisu EKG do kardiologa dyżurującego w szpitalu. Zakupiono także urządzenie do masażu serca czy system system łączności z bazą oraz lokalizacji karetek.
— Jeśli chodzi o ten sprzęt to jesteśmy chyba drudzy w Europie, bije nas tylko pogotowie lotnicze w Szwajcarii — dodaje Missan.

Projekt został zrealizowany wspólnie ze stacja pogotowia w Kaliningradzie, która również została zmodernizowana i doposażona. Oficjalne otwarcie dyspozytorni przy ul. Orzeszkowej zaplanowano na poniedziałek.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB