Pogrom w Gdańsku. Lechia - Concordia Elbląg 9:1

2015-02-15 15:50:40(ost. akt: 2015-02-15 15:57:51)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W Gdańsku niespodzianki być nie mogło. W rozegranym w sobotę meczu sparingowym Concordia przegrała zdecydowanie z Lechią Gdańsk 1:9, w barwach której wystąpili również zawodnicy na co dzień grający w Ekstraklasie.
W zespole elbląskim zabrakło kontuzjowanych: Michała Lepczaka, Mateusza Bogdanowicza, Przemysława Matłoki oraz Jeana Cladue Essomby, co też miało znaczny wpływ na końcowy wynik. Zadebiutował za to stoper Mateusz Kostek z zespołu juniorów Stomilu Olsztyn.

Od początku przeważali gdańszczanie i już do przerwy po golach Donatasa Kazlauskasa (2), Antonio Colaka, Nikoli Lekovićia, Bruno Nazario oraz Piotra Wiśniewskiego prowadzili 6:1. Po przerwie gospodarze dołożyli trzy gole. Honorową bramkę dla Concordii zdobył Jinya An przy stanie 4:0.