Pół seta przyzwoitej gry. Siatkarki Orła Elbląg przegrały z Energetykiem Poznań 0:3

2015-02-16 12:50:00(ost. akt: 2015-02-16 12:57:53)

W przedostatniej kolejce spotkań rundy zasadniczej siatkarki E.Leclerc Orła Elbląg przegrały z Energetykiem Poznań 0:3. Pewne jest, że elbląska drużyna przystąpi do fazy play-off z czwartego miejsca, a jej rywalem będzie zwycięzca tej grupy.
Przed sobotnim pojedynkiem w Elblągu obie drużyny miały już zapewniony udział w play-off. Dla Orła to była ostatnia szansa, by spróbować wyprzedzić w tabeli Energetyka. Gospodynie zapowiadały także rewanż za porażką z pierwszej rundy, kiedy przegrały w stolicy Wielkopolski 1:3. Ta sztuka im się nie udała, w sobotę nie potrafiły wygrać nawet seta.

Siatkarki z Elbląga rozpoczęły mecz z animuszem i prowadzenia 12:9. Jednak spisujące się z upływem czasu coraz lepiej rywalki doprowadziły do remisu, objęły prowadzenie i wygrały tę partię 25:21.
— Tylko do połowy seta graliśmy przyzwoicie. Później siadła zagrywka, rywalki zaczęły grać dynamiczniej i wygrały pierwszą partię, jak najbardziej zasłużenie — informuje trener elblążanek Andrzej Jewniewicz.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie.
— Bardzo słabo zagraliśmy blokiem, a na dodatek w naszą grę wdarła się nerwowość, chaos. Także trzeci, ostatni set przebiegał pod dyktando rywalek — ocenia Jewniewicz. — Był to nasz najsłabszy występ w tym sezonie. Wszystkie zawodniczki zagrały poniżej oczekiwań i o tym meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć.

Drużyna z Elbląga zakończy rundę zasadniczą 21 lutego pojedynkiem na wyjeździe z APS Rumia.

Pozostałe wyniki: Libero Starogard Gdański — Chemik Police 0:3, Wzgórze Murowana Goślina — APS Rumia 2:3, Atom Trefl II Sopot — Orzeł Malbork 3:1, pauzował SMS Police.