Meble Wójcik - SMS Gdańsk 26:25. Zwycięstwo rzutem na taśmę

2015-02-22 08:50:58(ost. akt: 2015-02-22 19:10:50)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Elbląscy I-ligowcy w 18. kolejce rozgrywek pokonali gdański SMS 26:25. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo przez większą część spotkania to młodzi szczypiorniści z Trójmiasta byli na prowadzeniu, nawet osmioma bramkami. Pogoń Meblarzy w drugiej połowie spotkania przyniosła jednak szczęśliwy koniec.

Elblążanie, po czterech wygranych meczach w tym roku, w sobotę wyszli na boisko jakby pewni swego i ta zbytnia pewność siebie odbiła się na ich grze. Drużyna nie tworzyła monolitu, zawodnicy grali nonszalancko, mało skutecznie, a gra w obronie pozostawiała wiele do życzenia.
Nic też dziwnego, że gdańszczanie, nie bawiąc się w zawiłe kombinacje, szybko zdobywali teren i po 20 minutach prowadzili 16:8 (!). Zanosiło się na wysoką porażkę "Meblarzy". W końcu jednak gospodarze poprawili grę w defensywie i skuteczność w ataku, dzięki czemu jeszcze przed przerwą zbliżyli się do rywala na odległość pięciu bramek.

W przerwie spotkania w elbląskiej szatni musiało być gorąco. Trener Dariusz Molski udzielił ostrej reprymendy swoim zawodnikom i to przyniosło efekt. Gospodarze zwarli szyki i mozolnie zaczęli odrabiać straty. Między 35 a 43 minutą, przy stanie 14:20, kapitalnie do gry wprowadził się Stanisław Gębala. Zdobył pięć bramek z rzędu, jedną dorzucił Michał Gryz i na tablicy wyników pojawił się drugi remis w tym spotkaniu 20:20.

Wojnę nerwów w końcówce spotkania lepiej wytrzymali piłkarze ręczni Mebli Wójcik. Na pięć minut przed końcem po golach Mateusza Kostrzewy i Jakuba Malczewskiego wyszli na prowadzenie 25:23 i jak się później okazało nie oddali już do końca. Goście nie dawali za wygraną. Na 40 sekund przed końcową syreną zdobyli kontaktowego gola. Mieli też szansę na remis, ale w ostatniej akcji meczu Marcin Głębocki zachował stoicki spokój i obronił rzut Macieja Majdzińskiego. W ten sposób dwa punkty zostały w Elblągu.

Inne wyniki 18. kolejki: Kar-Do Spójnia Gdynia - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 22:34 (10:20), Henri Lloyd Brodnica - MKS Poznań 23:28 (12:12), Wolsztyniak Wolsztyn - Real Astromal Leszno 18:24 (10:11), Polski Cukier Pomezania Malbork - Warszawianka Warszawa 28:29 (15:15), AZS AWF Biała Podlaska - KPR Borodino Legionowo 20:29 (6:17), Vetrex Sokół Kościerzyna - Warmia Traveland Olsztyn 27:32 (16:15)